УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

В Україні кожен другий електронний COVID-сертифікат не генерується через помилки

Тестування електронних COVID-сертифікатів показало, що кожен другий документ не генерується, бо має помилки у даних пацієнтах або назві вакцини. У Міністерстві охорони здоров’я вже аналізують можливість введення певних привілеїв для вакцинованих громадян.  Про це повідомляє ТСН.Фото з сайту Мінцифри.У Кабміні оголосили з 1 липня початок бета-тестування електронних COVID-сертифікатів, але українці досі стикаються з проблемами при його отриманні. Повідомляється, що кожний другий сертифікат не генерується у системі, бо має помилки.

Слід зазначити, що з десяти тисяч осіб, які тестують систему, 50% не змогли отримати документ через помилки у даних пацієнта або назві вакцини.

У Міністерстві цифрової трансформації зауважили, що наразі необхідно спрощувати алгоритм, щоб система не зважала на незначні помилки, наприклад написання слова з великої чи малої літери. У відомстві додали, що ситуація після цього покращиться.

Також розробники системи зауважили, що поки не налагодиться її робота COVID-сертифікати для широкого загалу будуть не доступні.

Тим часом у Міністерстві охорони здоров’я планують проаналізувати досвід інших країн щодо надання «перепусток» на публічні заходи для вакцинованих громадян. У відомстві зауважили, що таку ідею можуть реалізувати за допомогою внутрішнього електронного сертифіката про щеплення. Про це повідомив головний санітарний лікар України Ігор Кузін в інтерв’ю виданню «Українська правда».

Він не виключив, що в Україні люди, які пройшли повну імунізацію від коронавірусу, будуть мати певні переваги або доступ до послуг чи сервісів. Зокрема, йдеться про відвідування публічних заходів.

«Основна ідея, яка використовувалась в інших державах, і яку, найімовірніше, буде використовувати Україна – це максимальне використання внутрішнього цифрового сертифіката. Він має стати умовною перепусткою», – роз’яснив санлікар.

Зазначається, що у внутрішньому сертифікаті, який матиме вигляд QR-коду, буде доступна інформація чи хворіла людина на COVID-19 або вона вакцинована, чи має вона негативний ПЛР або антиген-тест.

Кузін додав, що внутрішні сертифікати знаходяться на етапі тестування та поки невідомо, коли вони запрацюють.

Посадовець підкреслив, що до ідеї введення преференцій для вакцинованих осіб необхідний зважений підхід, щоб зберігався баланс між правами людини.

«Ми також розуміємо, що певна частина українців не може отримати вакцину через медичні протипокази. Тут треба переймати кращі практики, щоб ідея не спрацювала навпаки – тобто щоб не утворився спротив до вакцинації або недовіра до держави, яка впроваджує такі жорсткі заходи», – резюмував він.

Нагадаємо, що COVID-сертифікати в Україні запроваджуються для внутрішнього використання під час локдауну.