УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Грошей на лікування COVID-хворих вистачить до кінця року – МОЗ

В Україні при помірному навантаженні медичної системи коштів на лікування хворих на коронавірус має вистачити до кінця року. Про це заявив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін під час інтерв’ю «Українському радіо».

Чиновник зауважив, що Міністерство охорони здоров’я буде звертатися до Кабміну, якщо грошей не буде вистачати.

«Якщо ці кошти будуть закінчуватися, то ми звертатимемося до Уряду за додатковим виділенням коштів», – пояснив він.

Головний санлікар доповнив, що відомство влітку розпочало підготовку до спалаху інфікування. Він підкреслив, що Україна вже закупила додаткові концентратори. За його словами, майже всі ліжко-місця, які призначені для хворих на коронавірус, забезпечені підведенням централізованого кисню або кисневими концентраторами.

За словами Кузіна, в Україні наразі  запасу ПЛР-тестів може вистачити на три місяці роботи медичних закладів.

Він повідомив, що у МОЗ очікують поставку чотирьох мільйонів ПЛР-тестів для виявлення COVID-19, і наголосив, що важливим є лабораторний супровід, тому у відомстві планують розподілити ПЛР-тести по областях країни. Він додав, що наразі у кожній лікарні є також тримісячний запас засобів індивідуального захисту.

«Зараз сформований запас ПЛР-тестів щонайменше на три місяці роботи і так само, на рівні кожної лікарні, сформований запас засобів індивідуального захисту, якого вистачить на три місяці. Відбувається оновлення клінічних протоколів», – резюмував посадовець.

Нагадаємо, що у Харкові відкрили лабораторію з виробництва ПЛР-тестів. У новому центрі розроблятимуть і вироблятимуть діагностичні тест-ситеми, зокрема ПЛР-тести на виявлення коронавірусної інфекції, в тому числі «індійського» штаму, а також ПЛР-тести на грип.

Також повідомлялося, що для виявлення «Дельта»-штаму у Центрі громадського здоров’я МОЗ України є дві тисячі тест-систем.