УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

У МОЗ планують розширити тестування на «Дельта»-штам на всю Україну

У відомстві розраховують забезпечити доступ всіх регіонів  до специфічних тестів на мутований шам COVID-19. Про це повідомив головний санітарний лікар Ігор Кузін.

Посадовець розповів, що наразі пацієнтів з «Дельта»-варіантом коронавірусної хвороби лікують за тим самим протоколом, що й хворих з іншими штамами.

За його словами, лікарська тактика не буде відрізнятися щодо будь-якого ковід-штаму. Кузін пояснив, що вивчення того чи іншого варіанту – зона інтересів лікарів – епідеміологів.

«Тому щодо таких людей треба більш ретельно відстежувати контактних осіб та застосовувати протиепідемічні заходи. І для вчених», – повідомив Кузін.

Чиновник зауважив, що поки лабораторії виявляють «Дельта» двома способами – геномним секвенуванням і за допомогою специфічних ПЛР-тестів. Він нагадав, що наразі діагностика за допомогою геномного секвенування проводять лише в трьох державних лабораторіях. П’ять-шість таких лабораторій знаходяться в приватній власності.

За словами Кузіна, частина лабораторій вже мають специфічні ПЛР-тести, які дозволяють швидко виявляти саме штам «Дельта». Він розповів, що рівні Центру громадського здоров’я має майже два тисячі таких тестів, в областях – також декілька тисяч. Він висловив сподівання, що вже до осені  тест-системи для виявлення «Дельти» будуть у кожній області.

Нагадаємо, головний санлікар України Ігор Кузін повідомив, що  Міністерство охорони здоров’я рекомендує скоротити термін між введенням доз вакцин.

Раніше Кузін заявив, що в Україні на законодавчому рівні не можна заборонити виходити на роботу громадянам, які не вакцинувалися проти COVID-19.