У США закликають вагітних жінок вакцинуватися проти коронавірусу

У Сполучених Штатах Центри з контролю і профілактики захворювань представили нові докази, які, за їхніми даними, підсилюють рекомендацію про вакцинацію вагітних від COVID-19, пише ABC News.

Голова CDC Рошель Валенські в заяві про оновлені рекомендації закликала вагітних, а також тих, хто планує вагітність або годує грудьми, вакцинуватися від COVID-19.

«Вакцини безпечні і ефективні. Як ніколи терміново потрібно збільшувати кількість вакцинацій, оскільки ми стикаємося з високоінтенсивним трансмісивним варіантом «Дельта» і спостерігаємо важкі наслідки від COVID-19 серед невакцинованих вагітних», – заявила вона.

Оновлення від CDC засноване на дослідженнях, які показали, що вагітні можуть отримати вакцину з мРНК без підвищеного ризику для них самих або їхніх дітей. Зазначається, що щеплення на ранніх термінах вагітності не представляє підвищеного ризику викидня. Також вчені CDC з’ясували, що немає ніяких проблем з безпекою для вагітних, вакцинованих на пізніх термінах вагітності, або для їхніх дітей. Крім того, дослідники CDC не виявили ніяких побоювань з приводу безпеки годуючих матерів або людей, які намагаються завагітніти.

«У новому аналізі поточних даних вчені не виявили підвищеного ризику викидня серед людей, які отримали мРНК вакцину COVID-19 до 20 тижнів вагітності. Це додає все більше доказів безпеки цих вакцин», – йдеться в повідомленні CDC.

Зазначається, що 2500 вагітних жінок отримали вакцину мРНК COVID-19 до 20 тижня вагітності. За даними CDC, хоча викидень зазвичай відбувається приблизно в 11-16% вагітностей, дослідження показало, що частота викиднів після вакцинації становить близько 13% або аналогічна очікуваної частоти викиднів в загальній популяції.

За даними CDC, вагітні жінки з більшою ймовірністю будуть госпіталізовані і потребують інтенсивної терапії, включаючи вентиляцію легенів і госпіталізацію у відділення інтенсивної терапії (ICU), а COVID-19 під час вагітності збільшує ризик передчасних пологів.

Зазначається, що CDC буде продовжувати стежити за вагітними жінками і їх немовлятами протягом трьох місяців.