Він зазначив, що у Чернівецькій області рівень COVID-госпіталізацій у двічі-тричі є більшим, ніж в інших регіонах України. Експерт повідомив, що понад третина ліжко-місць в області, які мають підведення кисню, вже завантажені.
Ганиченко додав, що Чернівецькій області не варто чекати загострення ситуації, а необхідно вже зараз збільшити у два-три рази наявні ресурси для боротьби з коронавірусною хворобою.
«Зараз ми бачимо, що у двічі-тричі рівень госпіталізацій у Чернівецькій області перевищує рівень госпіталізації в інших регіонах», – підкреслив експерт.
Повідомляється, що станом на 25 серпня рівень захворюваності на коронавірусну інфекцію становив 83 особи на 100 тис. населення у Чернівецькій області, а рівень госпіталізацій – 23,9 на 100 тис. населення. Завантаженість ліжок, які мають підведення кисню, у Чернівецькій області склала 36%. Також в регіоні зафіксували перевищений показник виявлення нових випадків – 6,8%.
Експерт наголосив, що на Донеччині, Сумщині, Тернопільщині, Чернігівщині та у Запорізькій і Чернівецькій областях коефіцієнт виявлення нових випадків COVID-19 перевищує п’ять відсотків. Він доповнив, що у зазначених регіонах є найбільший ризик поширення COVID-19. Ганиченко роз’яснив, що за рекомендацією ВООЗ, коефіцієнт виявлення нових випадків до п’яти відсотків може свідчити про контроль над захворюваністю.
Фахівець KSE висловив думку, що у цих областях слід вдвічі збільшити тестування на виявлення коронавірусу, щоб контролювати поширення захворюваності.
Раніше стало відомо, що вакцинацію в Україні треба прискорити вдвічі, щоб до кінця року щепити 70% населення. Експерти Центру економіки охорони здоров’я KSE зазначили, що темпи вакцинальної кампанії в країні слід нарощувати.
Також стало відомо, що в Україні кампанія з імунізації населення проти коронавірусу можуть згорнути через чотири-п’ять тижнів через сплеск захворюваності. Якщо центри вакцинації будуть працювати, то охочим зробити щеплення доведеться робити тести на COVID-19.
Слід зазначити, що раніше на Львівщині зафіксували летальний випадок від небезпечного штаму «Дельта».