Ще 28 млн доз до кінця року: у МОЗ розповіли, яка COVID-вакцина приїде до України

З початку вакцинальної кампанії в Україну приїхало близько 17 млн доз, до кінця року прибуде ще 28 млн доз. Про це розповів головний санітарний лікар України Ігор Кузін в інтерв’ю BBC News Україна.

Посадовець повідомив, що план щепити 5 млн українців до кінця літа виконали на майже 80%. За його словами, протягом тижня вакцинують майже мільйон осіб.

Він припустив, що 5 млн людей можуть бути вакциновані вже перші тижні вересня, назвавши це великим досягненням.

«Ми починали з кількох пунктів щеплень, а зараз максимально розгорнули інфраструктуру вакцинації», – сказав Кузін. Він зазначив, що до країни приїхало 17 млн доз. Дев’ять мільйонів зберігаються на національних та обласних складах.

Кузін підкреслив, що цей запас готовий до використання. Він нагадав, що всього у поточному році Україна має отримати 45 млн доз вакцин.

«Тобто ще 28 млн доз очікуємо до кінця року. Найбільше приїде вакцини Pfizer та CoronaVac», – зауважив головний санлікар.

Також Кузін спрогнозував, що Україна досягне «скляної стелі» вакцинації, коли закінчаться охочі вакцинуватися, десь у грудні 2021 року.

«Зараз ми ще бачимо черги, труднощі з записом, пошук пунктів щеплень, люди чекають на вакцини, що не є правильним. У нас є комунікаційні стратегії, як ми будемо переконувати людей зробити щеплення, більш активно їх запрошувати. Також думаємо, як переконувати людей щепитися шляхом нормативного врегулювання», – підкреслив чиновник.

Нагадаємо, що в Мінекономіки роз’яснили, чи можуть звільнити за відмову від вакцинації. За чинним українським законодавством, роботодавці не можуть примушувати працівників вакцинуватися від коронавірусу. Щеплення проти COVID-19 в Україні добровільне для усіх груп населення та професійних груп.