УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Інноваційні ліки та локалізація виробництва: відбулася зустріч Віктора Ляшка з керівництвом MSD

У рамках робочого візиту Президента України Володимира Зеленського до Сполучених Штатів Америки Міністерство охорони здоров’я підписало Меморандум про співпрацю із американською компанією MSD.  Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко

Коментар Віктора Ляшка

«Міністерство охорони здоров’я зацікавлене у розвитку потенціалу системи охорони здоров’я України, а посилення співробітництва з компанією MSD є стратегічним для системи охорони здоров’я України, особливо в умовах пандемії», — коментує зустріч міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Для Міністерства охорони здоров’я є пріоритетним збільшення пропозицій інноваційних лікарських засобів й імунобіологічних препаратів на ринку України та створення можливості локалізації їх виробництва в Україні на основі міжнародного партнерства, що є одним із кроків до фармацевтичної незалежності. Особливу зацікавленість в локалізації виробництв викликає прийняття закону про державну підтримку проєктів із значними інвестиціями, так званих інвест-нянь, та зрілість регуляторної системи в обігу лікарських засобів.

Співробітництво з MSD на основі взаємовигідної співпраці надасть можливість Україні здійснювати лікування хворих на COVID-19 за рахунок забезпечення інноваційними лікарськими засобами.

«Україна незабаром зможе отримати інноваційні ліки проти CОVID-19 виробництва MSD», — зауважив Віктор Ляшко. — Ми вивчили уроки щодо невчасного підписання контрактів на інноваційні імунобіологічні препарати від CОVID-19, тому нині команда МОЗ працює на випередження».

Також компанія MSD висловила зацікавленість щодо допомоги Міністерству охорони здоров’я України у впровадженні скринінгових програм у рамках виконання програми Президента України «Здорова Україна».