Зазначається, що джерелом заражень на території України ймовірно є дикі перелітні птахи, також вірус передається через укуси комарів та кліщів.
Джерелом місцевих заражень ймовірно є дикі перелітні птахи, що мешкають на воді чи навколо неї. Також вірус, що викликає гарячку Західного Нілу, передається через укуси комарів та кліщів.
У ЦГЗ підкреслюють, що більшість людей переносять захворювання безсимптомно, однак у 20% людей розвивається грипоподібне захворювання. Серед основних симптомів – різке підвищення температури, головний біль, біль у горлі, слабкість, нудота і діарея. Також може з’явитися висипання, ураження нервової системи.
Вакцин для людей від небезпечної хвороби поки немає.
Задля профілактики, нагадує Центр громадського здоров’я, влітку та восени користуватись репелентами. Під час роботи на відкритій місцевості, що знаходиться біля водойм, використовувати спеціальний захисний одяг.
Нагадаємо, нещодавно у Волинській області зафіксували випадок туляремії – небезпечне інфекційне захворювання. Жінку, я якої виявили інфікування, вкусив ґедзь.