В Україні відкрили близько 80 кримінальних справ через підробку документів про COVID-щеплення

Міністерство  внутрішніх справ  та Служба безпеки України відкрили  близько 80 кримінальних справ через підроблення документів про вакцинацію від коронавірусу. Про це заявив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час засідання Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, повідомляє Укрінформ.«Сьогодні 50 кримінальних справ розпочато Міністерством внутрішніх справ, близько 30  Службою безпеки України за підробку документів. На жаль, це є проблема», – сказав  чиновник.

Він зазначив, підробка документів про імунізацію може дискредитувати кампанію із вакцинації проти коронавірусної інфекції.   Бо коли людина купить  фейкову довідку, а потім захворіє на COVID-19 і опиниться  у реанімації, то противники вакцинації  поширюватимуть цю інформацію..

Ляшко підкреслив, що в Україні вже розробили законопроєкт, який передбачає кримінальну відповідальність за підроблення документів про проведення імунізації проти особливо небезпечних інфекцій.

Повідомляється, що очільник відомства попередив медиків про наслідки внесення до електронної системи охорони здоров’я неправдивих даних щодо імунізації. Він пояснив, що СБУ, МВС та МОЗ планують запустити певні кампанії щодо таких дій. Ляшко підкреслив, що жодне міністерство не стане підтримувати медика, який маніпулював медичною документацією.

Раніше стало відомо, що в Україні планують запровадити кримінальну відповідальність за підробку довідок про COVID-щеплення. У МОЗ розробили законопроєкт щодо введення кримінальної відповідальності за фальшування довідок про вакцинацію проти коронавірусу.

Нагадаємо, що в поліції пояснили, чим карається купівля та продаж підроблених ПЛР-тестів.

Також у МОЗ раніше пояснили, чи можливо підробити паперовий COVID-сертифікат.