Куди повідомляти про підробку COVID-сертифікатів

З початку 2021 р. правоохоронні органи відкрили 350 кримінальних проваджень за фактами підроблення результатів ПЛР-тестів, міжнародних свідоцтв про вакцинацію від COVID-19 та COVID-сертифікатів.

Покарання за такі дії можуть варіюватися від штрафу до позбавлення волі на термін до 5 років, а у випадку внесення неправдивих даних в електронну систему охорони здоров’я — до 6 років ув’язнення. Також передбачається відповідальність не тільки за виготовлення та продаж підроблених документів чи внесення недостовірних відомостей до медичних баз даних, але й за використання таких документів.

Втім найгірше в ситуації з підробкою медичних довідок не те, що це кримінальний злочин, а те, що це ставить під загрозу як життя та здоров’я осіб, що користуються такими документами, так і життя людей довкола.

Тому Міністерство охорони здоров’я звертається до українців, які знають про випадки підробки документів про результати ПЛР-тестування або щеплення від COVID-19, повідомляти про них.

Перелік установ, до яких можна повідомляти про факти підробки

Повідомляти можна до:

  • Міністерства внутрішніх справ України на «гарячу лінію» — 1536
  • Національної поліції України на «гарячу лінію» — 0 800 500 202, або на e-mail: pg.npu@police.gov.ua;
  • Департаменту кіберполіції Національної поліції України на «гарячу лінію» — 0 800 50 51 70, або на e-mail: callcenter@cyberpolice.gov.ua, або заповнивши форму зворотного зв’язку: ticket.cyberpolice.gov.ua;
  • Департаменту стратегічних досліджень Національної поліції України на e-mail: dsr@police.gov.ua;
  • Служби безпеки України за телефоном довіри — 0 800 501 482;
  • Національного контакт-центру МОЗ з питань протидії COVID-19 — 0 800 60 20 19.