Затверджено план заходів із реалізації Концепції допомоги хворим на орфанні захворювання

Кабінет Міністрів України на позачерговому засіданні 11 жовтня 2021 р. затвердив план заходів із реалізації Концепції розвитку системи надання медичної допомоги пацієнтам, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання, на 2021–2026 роки.

Коментар Дениса Шмигаля

«Сотні українців, які хворіють на рідкісні захворювання, потребують уваги з боку держави, адже зазвичай лікування орфанних захворювань вимагає оперативного, дороговартісного та тривалого лікування. Є нагальна необхідність затвердити чіткий план із відповідними виконавцями, який дозволить вийти на новий рівень забезпечення українців якісними медичними послугами, а також підвищить доступ до життєво необхідних медичних послуг та лікарських засобів», — заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Коментар Віктора Ляшка

«Україна взяла на себе зобов’язання забезпечити громадянам, які страждають на рідкісні захворювання, належну медичну допомогу та доступ до необхідних лікарських засобів. Нині Уряд підтримав план заходів, виконання яких дасть змогу закладам охорони здоров’я своєчасно виявляти орфанні захворювання та надавати ефективне лікування», — пояснює міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Документ містить конкретні кроки

За словами В. Ляшка, план заходів допоможе вирішити низку організаційних питань в референтних або експертних закладах охорони здоров’я, щоб медичні послуги хворим на орфанні захворювання надавалися більш якісно та комплексно.

Зокрема, документ містить конкретні кроки, які допоможуть:

  • створити та вести державний реєстр пацієнтів із рідкісними захворюваннями;
  • забезпечити доступ пацієнтів до раннього виявлення таких захворювань;
  • забезпечити доступ до лікарських засобів, медичних виробів та продуктів спеціального лікувального харчування;
  • забезпечити надання якісної медичної допомоги пацієнтам з рідкісними захворюваннями;
  • підвищити обізнаність населення щодо проблем рідкісних захворювань та їх профілактики тощо.