Психічні розлади підвищують ризик смерті під час пандемії – дослідження

Британські вчені виявили, що у людей з проблемами психічного здоров’я та розумовими вадами ризик померти вдвічі вище, ніж у людей без цих умов до пандемії COVID-19, пише видання MedicalNewsToday.Різниця різко збільшилася під час пандемії, при цьому у людей з психічними розладами та розумовими вадами рівень смертності значно вище.

Провідний автор дослідження, доктор Джаяті Дас-Мунши з Королівського коледжу Лондона в Сполученому Королівстві сказав: «Результати нашого дослідження малюють чітку картину того, як існуюча вразливість людей з психічними розладами та розумовими вадами погіршилася під час пандемії. Більш високий рівень смертності в порівнянні з населенням в цілому був пов’язаний з великою кількістю смертей від самої інфекції [SARS-CoV-2], а також з іншими причинами».

Він зауважив, що людей, які живуть з важкими психічними розладами та розумовими вадами, слід розглядати як вразливу групу, схильну до ризику смерті від COVID-19, а також смерті від інших причин протягом пандемії. Дослідник запропонував зробити вакцинацію для цієї категорії громадян в пріоритетному порядку, щоб оптимізувати фізичне здоров’я, а також знизити ризик суїциду до, під час і після піків інфекції.

Аналіз дослідження виявив підвищену ймовірність смерті серед людей з проблемами психічного здоров’я та розумовими вадами в Великобританії під час першої ізоляції від COVID-19 в порівнянні з населенням в цілому.

Вчені виявили, що:

  • імовірність смерті від COVID-19 у людей з обмеженими інтелектуальними можливостями була в 9,24 раза вище;
  • імовірність смерті від COVID-19 у людей з розладами харчової поведінки була в 4,81 раза вище;
  • імовірність смерті від COVID-19 у людей з деменцією в 3,82 раза вище;
  • імовірність смерті від COVID-19 у людей з розладами особистості була в 4,58 раза вище:
  • імовірність смерті від COVID-19 у людей з розладами шизофренічного спектра була в 3,26 раза вище.

Доктор філософії, доцент медицини Стенфордського університету, що у Каліфорнії, Холлі Кетрін Табор, яка не брала участі в дослідженні, назвала причини, чому люди з розладами психічного здоров’я страждають найбільше: «Дорослим з обмеженими інтелектуальними можливостями дуже важко отримати доступ до базового медичного обслуговування та інших речей, які є соціальними детермінантами здоров’я, і в цілому їх здоров’я набагато гірше».