Удар по пам’яті: науковці довели, що через COVID-19 виникають когнітивні дисфункції

Американські вчені довели, що коронавірусна інфекція може викликати когнітивні розлади навіть через декілька місяців після одужання, повідомляє РБК з посиланням на NBC News.

Вчені з Медичної школи Ікана виявили, що 24% людей, які хворіли на коронавірус, продовжують відчувати когнітивні труднощі, серед яких проблеми з пам’яттю, багатозадачністю, швидкістю обробки інформації та фокусуванням. У тестуванні участь взяли 740 осіб, які лікувалися за системою Mount Sinai в Нью-Йорку від початку пандемії.

Автор дослідження Жаклін Беккер повідомила, що вчені спостерігають довготривалі когнітивні порушення в різних вікових групах. Результати експерименту показали високий рівень когнітивних порушень навіть через шість і більше місяців після коронавірусної хвороби.

Так, найбільш поширеною когнітивною дисфункцією, на яку страждає майже кожен четвертий пацієнт, була проблема з пам’яттю – пацієнти відчували проблеми з відтворенням спогадів. Ще одним когнітивним дефіцитом була недостатня швидкість обробки даних та виконавчі функції – здатність планувати, організовувати та виносити судження.

Зазначається, що проблеми можуть виникати як у літніх людей, так і молоді.

Крім того, від проблем з пам’яттю не захищає і легкий перебіг хвороби. Автор дослідження рекомендує робити скринінг на психічні порушення після перенесеного коронавірусного захворювання в якості стандарту лікування, незалежно від віку.

Як повідомляє професор психіатрії та директор клініки Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі доктор Хелен Лаврецькі, деякі пацієнти не можуть доглядати за собою після виписки з медзакладу. За її словами, люди не можуть нормально функціонувати, не можуть думати, їх пам’ять порушена, вони збиваються з пантелику.