В Україні зафіксували 119 серйозних реакцій протягом місяця після COVID-щеплень

В країні виявили 119 серйозних несприятливих подій після вакцинації проти коронавірусної інфекції. Про це заявив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, пише Українська правда.В Україні після щеплення проти коронавірусу було зафіксовано 119 випадків, коли в людей протягом місяця виникли несприятливі реакції.

За словами Ляшка, «ця цифра ні про що». Керівник МОЗ пояснив, що у людини похилого віку, яка прийшла вакцинуватися, інсульт може статися і в черзі за щепленням, і за п’ять хвилин після нього. Повідомляється, що серед 119 випадків були й летальні.

«119. Це кількість людей, у яких упродовж місяця після уколу зафіксовані серйозні несприятливі події після імунізації, зокрема летальні випадки», – пояснив він.

Міністр не зміг сказати, чи був в Україні хоча б один випадок доведеного зв’язку між вакцинацією проти коронавірусу та смертю людини. Він додав, що не є очільником національної комісії з розслідування, але, якби такий випадок трапився, то йому б доповіли.

Раніше на Київщині повідомили про смерть 19-річного студента після COVID-вакцинації. Остаточна причина смерті хлопця буде відома через місяць після медичних досліджень.

Нагадаємо, що головний санітарний лікар України Ігор Кузін пояснив, хто може отримати медичний відвід від щеплення проти коронавірусу. За його словами, людям, у яких є протипокази для COVID-вакцинації, видається довідка встановленої форми про наявність абсолютних медичних протипоказів.

Також стало відомо, що Японії помер чоловік після щеплення вакциною Moderna з домішками. Смерть сталася на другий день після імунізації другою дозою вакцини проти коронавірусу, яка була з бракованої партії.