Також стало відомо, що вже минулого тижня свою роботу відновили два заводи з виробництва кисню, які проводили регламентні роботи. За інформацією Міністерства охорони здоров’я, завдяки цьому до системи киснепостачання включено додатково 140 тонн рідкого кисню.
Дізнайтеся більше: Всеволод Кульчиковський: Попередню «хвилю» ми «пройшли» на кисневих концентраторах, нині цього недостатньо, як і медиків для виходжування хворих
У відомстві підкреслюють, що останнім часом значно зросло споживання кисню.
Перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда повідомив, що дефіциту кисню немає. Перебої можуть виникати через логістику. У відомстві також стверджують, що у них є план, якщо хворих побільшає.
«Будемо розгортати додаткові потужності всередині країни. Кисень є побічним продуктом під час виробництва, наприклад, в металургії. Якщо буде така необхідність, просто будемо домовлятися з виробниками переглянути кількість кисню, які вони можуть відвантажувати для медичної системи», – сказав Комаріда.
Нещодавно Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що в Україні збільшилося споживання кисню у декілька разів через «Дельта»-варіант коронавірусної інфекції. Через нестачу кисню Україна почала закуповувати кисень для пацієнтів з коронавірусом у Польщі. Тим часом колишній міністр охорони здоров’я Максим Степанов завив, що Україна могла не купувати кисень у сусідній країні.