Введення бустерної дози вакцини проти COVID-19 дозволено усім вакцинованим особам

В Україні дозволили вводити бустерну дозу вакцини проти COVID-19 всім вакцинованим особам віком від 18 років. Оптимальний термін ревакцинації — від 6 до 9 міс після завершення первинного курсу вакцинації незалежно від того, якою вакциною щепилася людина. Відповідний наказ МОЗ підписав 6 січня 2022 р. Віктор Ляшко, Міністр охорони здоров’я України.

Чому це важливо

Введення бустерної дози вакцини проти COVID-19 вже продемонструвало свою безпеку. Вона посилює імунну відповідь та ефективність проти різних актуальних варіантів коронавірусу SARS-CoV-2.

На сьогодні дані свідчать, що ефективність вакцин у запобіганні симптоматичного перебігу COVID-19, зумовленого варіантом «омікрон», значно нижча порівняно з варіантом «дельта» і швидко знижується з плином часу, особливо серед осіб старшого віку. Введення бустерної дози наближає ефективність вакцин до 90% у попередженні госпіталізації внаслідок захворювання на COVID-19.

Яким вакцинам надаватимуть перевагу

Для бустерної дози перевагу надаватимуть мРНК-вакцинам — Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.

За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.

Особи з ослабленим імунітетом, яким зараз вводять додаткову дозу вакцини від COVID-19, теж зможуть отримати бустерну дозу через 3 міс після додаткової (оптимальний термін введення 3–6 міс).

Якщо з часу завершення повного курсу вакцинації від COVID-19 вже минуло пів року, можна отримати бустерну дозу в будь-якому пункті чи центрі вакцинації. Перелік та контакти пунктів та центрів — на vaccination.covid19.gov.ua/list або за телефоном 0 (800) 60-20-19.

Нагадаємо, бустерну дозу в Україні вже вводять особам віком від 60 років, медичним працівникам та співробітникам будинків інтернатного типу.

Після введення бустерної дози можна буде отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб з дати її введення. Згенерувати його можна буде в «Дії» орієнтовно наприкінці січня 2022 р. До того часу буде чинним сертифікат за попередню повну вакцинацію.