Підвищена зарплата медиків: МОЗ та Держпраці мають вирішити проблемні питання

За прогнозами, захворюваність на COVID-19 в Україні зростатиме ще кілька тижнів, тож громадяни повинні активніше вакцинуватися, щоб вберегти себе від тяжкого перебігу хвороби. Про це йшлося на селекторній нараді в Офісі Президента України 7 лютого 2022 р.

Інформація від Уряду

За інформацією Уряду, за минулий тиждень зафіксовано понад 242 тис. випадків захворювання на коронавірусну хворобу, що на 44% більше, ніж тижнем раніше.

Показники захворюваності на COVID-19 в Україні зростають четвертий тиждень поспіль і, за прогнозами, це триватиме ще кілька тижнів. Пікові показники очікуються на 5–6-й тиждень.

Коментар Віктора Ляшка

Як повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, у медичних закладах збільшено кількість дитячих ліжок для маленьких пацієнтів з COVID-19.

Загалом кількість госпіталізованих з коронавірусною хворобою зростає контрольовано: 27 тис. осіб минулого тижня проти 24 тис. — позаминулого.

Очільник МОЗ знову наголосив, що до реанімації потрапляє мінімальна кількість вакцинованих. Це ще раз підтверджує ефективність щеплень проти коронавірусу. Тож в Уряді вкотре закликали громадян виявляти свідомість та робити щеплення, щоб зберегти своє здоров’я та близьких.

В. Ляшко також зазначив, що в регіонах України наразі достатньо вакцин різних виробників: є і препарати Pfizer/BioNTech, Moderna, а нещодавно в області була доправлена чергова партія вакцини CoronаVaс.

Аудит залишків вакцин

Секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Олексій Данілов запропонував провести аудит щодо залишків вакцини та визначити необхідні обсяги закупівлі нових партій, зважаючи на темпи вакцинації населення.

Виплата підвищеної зарплати

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль поцікавився перебігом виплати підвищеної заробітної плати медичним працівникам. В. Ляшко доповів що, за даними Національної служби здоров’я України (НСЗУ), всі медики первинної ланки та екстреної медичної допомоги вже отримали підвищені виплати.

Міністр також повідомив, що працюють «гарячі лінії», і всі скарги, які туди надходять, оперативно розглядаються.

Д. Шмигаль доручив МОЗ разом з Державною службою України з питань праці (Держпраці) розробити інструменти для ефективного розв’язання проблемних питань з виплатами медикам на місцях та за необхідності — вжиття заходів щодо недобросовісних головних лікарів.

Також цього тижня НСЗУ почала виплачувати кошти медичним закладам за підписаними угодами за січень.

єПідтримка на ліки для осіб з інвалідністю І та ІІ груп

Д. Шмигаль також зазначив, цього тижня Уряд ухвалить рішення про розширення ініційованої Президентом програми «єПідтримка»: окрім осіб віком старше 60 років, купувати ліки за надані державою кошти зможуть і особи з інвалідністю I та ІІ груп. Також найближчим часом з’явиться можливість витрачати 1 тис. грн на комунальні послуги.

Загалом у межах програми «єПідтримка» українцям перераховано 7,8 млрд грн.

Прем’єр-міністр дав доручення Міністерству фінансів зробити прогноз виплат за бустерну вакцинацію.