УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

В Україні виявили «британський штам» коронавірусу

Два мутовані штами коронавірусу з генетичними характеристиками, які відповідають британському варіанту, виявив Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України. Про це під час брифінгу повідомив головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.
📍Зразки вірусу зібрали 2 тижні тому із західних областей країни. Всього співробітники секвенували й розмістили в базу даних GISAID 20 вірусів SARS-CoV-2.
📍Британський штам має здатність у 1,7 разу швидше передаватися від людини до людини. Саме з цим може бути пов’язано ускладнення епідемічної ситуації в країні, яка спостерігається останні тижні. Але при цьому жодних доказів того, що британський штам є більш смертоносним або призводить до важчого протікання хвороби, наразі немає.
📍«Наразі в нас немає даних про те, наскільки поширеним є цей штам в Україні. У Польщі цей показник сягає 9% серед усіх досліджених мутацій. Тоді як у Данії та Португалії – 40-45% серед усіх штамів», – розповів Віктор Ляшко.
📍Вакцина Oxford/AstraZeneca (CoviShield) є ефективною проти британського варіанту вірусу, про це повідомляє Всесвітня організація охорони здоров’я. Тому вакцинація залишається найефективнішим захистом від COVID-19.
📍Поява британського штаму вірусу в Україні не вплине на протиепідемічні норми, що вже встановлені в нашій країні.