УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Спека… як вберегтися від спеки

https://www.facebook.com/kanal402/videos/901262203787755

Літо для жителів великих міст – справжнє випробування: розпечений асфальт, конденсат, що капає на голову з кондиціонерів, спітнілі спини в транспорті і т.д. Крім того, така погода – підвищений ризик для людей із захворюваннями серцево-судинної системи. Щоб вберегти здоров’я і найкращі спогади про літо рекомендуємо дотримуватися існуючих класичних порад.

Найголовніше в літню спеку – не виходити без зайвої потреби на вулицю. Якщо ж цього ніяк не можна уникнути, необхідно одягатися в світлий і просторий одяг з натуральних тканин, що не перетискає судини, обов’язково прикривати голову. Також необхідно пити більше рідини, найкраще зелений чай і компоти до 2,5-3 л, можна прохолодні, але не холодні. Слід уникати газованих і солодких напоїв, а особливо алкогольних.

У спеку рекомендуємо вживати менше висококалорійної їжі. Необхідно відмовитися від звички готувати їжу про запас, як це часто роблять господині.

Якщо є можливість – бажано обмежити до мінімуму перебування в міському транспорті.

Також краще відмовитися від занять спортом в спеку, особливо на сонці на відкритому просторі. Фізичні навантаження збільшують теплообмін у п’ять разів, що може привести до обезводнення організму. Зате корисним заняттям у літню погоду стане відвідування басейну.

Жінкам не бажано користуватися в спекотну погоду косметикою, особливо пудрою і тональними кремами. По-перше, вони ускладнюють шкірі дихання, а по-друге, як наслідок, збільшується потовиділення і ефект від макіяжу стає прямо протилежним бажаному. Чоловікам, у свою чергу, варто відмовитися від краваток і ременів.

Врятуватися від спеки й освіжити організм допоможуть водні процедури. Це не означає, що потрібно купатися в брудних водоймищах і місцевих фонтанах.

Гуляти біля води, частіше обполіскувати руки й обличчя, а також приймати душ двічі на день – необхідний мінімум у літню спеку.

Допомогти боротися з сонцем також допоможе певний режим дня. Якщо лягати спати і прокидатися раніше, коли на вулиці ще доволі прохолодно, можна уникнути головного болю.

Багато людей рятуються в спеку за допомогою кондиціонерів. Це, безсумнівно, досить корисний винахід людства, але користуватися ним потрібно обережно. Наприклад, важливо пам’ятати, що різниця температур між приміщенням і вулицею не повинна перевищувати 10 градусів. Крім того, кондиціонер періодично потрібно вимикати і провітрювати приміщення.

Якщо у вашому офісі або квартирі немає кондиціонера, краще поставити на стіл акваріуми, можна навіть без рибок, тому що головне в таку спеку – постійні випари в непровітрюваному приміщенні.

Що робити, якщо ви перегрілися?

Якщо після тривалого перебування на сонці ви відчуваєте симптоми гіпертермії – нудоту, запаморочення, обличчя набуло червоного або блідого відтінку, а перед очима “літають мушки” – негайно викликайте лікаря і до його приїзду дотримуйтесь наступних правил:

  • покиньте зону перегрівання (самі чи з допомогою оточуючих);
  • знайдіть місце на відкритому майданчику в тіні;
  • звільніться від верхнього одягу;
  • змочіть обличчя прохолодною водою або обгорніть прохолодним мокрим рушником;
  • покладіть на голову грілку з льодом;
  • забезпечте часте обмахування або обдування вентилятором;
  • випийте прохолодний напій або розчин регідрону (нормогідрону).

У будь-якому разі, спека нікому не зіпсує життя, якщо дотримуватися порад і не переоцінювати можливості власного організму.

А ще постарайтеся під час спеки при нагоді роззуватися і ходити босоніж по траві. Це поліпшує циркуляцію крові, підвищує загальний тонус організму й активізує біоактивні точки. Як наслідок – хороше самопочуття і справжній літній настрій!

Гарного Вам літа! Бережіть себе!