УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Свідоцтво про вакцинацію: буде спрощено процедуру видачі лікарями первинки

Вакцинація населення проти COVID-19 в Україні набирає обертів. Про це 16 червня 2021 р. зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час вступної промови на засіданні Уряду. Він нагадав, що цими вихідними запрацювало вже більш ніж 50 центрів вакцинації по всій країні. Щоденно проводиться приблизно 50 тис. щеплень.
Уряд наполягає на підвищенні темпів вакцинації
«Закликаю місцеву владу, зокрема владу Києва, проаналізувати можливості системи й у наступні вихідні забезпечити роботу центрів масової вакцинації у звичному режимі. Потрібно збільшувати кількість центрів та вакцинувати якомога більше людей. Святкові дні не мають стати цьому на заваді», — наголосив Д. Шмигаль.
Прем’єр-міністр зауважив, що спостерігається тенденція до зростання кількості людей, які хочуть та готові вакцинуватися. Загалом, за його словами, в України є домовленості на поставки більш ніж 40 млн доз вакцини вже цього року.
Додаткове фінансування закупівлі вакцин
Під час засідання Уряд ухвалив законопроєкт, яким пропонується виділити 1,4 млрд грн на програму боротьби з коронавірусною хворобою, зокрема на закупівлю вакцин.
«Частину поставок за контрактами вже проплачено, а щодо іншої частини ми вносимо аванси. Для того, аби не виникало жодних проблем із фінансуванням, Уряд пропонує виділити додаткові кошти. Вони будуть спрямовані в Спеціальний фонд бюджету від розмитнення автомобілів, що знаходяться на іноземній реєстрації. Учора почав діяти відповідний порядок пільгового розмитнення. Ті, хто ним скористаються, будуть чітко розуміти, що ці кошти пішли на боротьбу з пандемією», — зауважив очільник Уряду.
Видача свідоцтва про вакцинацію та продовження карантину
Крім того, Уряд ухвалив рішення, яке дасть змогу сімейними лікарям видавати свідоцтво, яке засвідчує проходження повного курсу вакцинації від COVID-19. Як зазначив Прем’єр-міністр, це має спростити процедуру отримання документів.
Карантин у зв’язку з COVID-19 буде продовжено до 31 серпня, проте з деякими пом’якшеннями.
Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами kmu.gov.ua