УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Вакцинація дітей від COVID-19 розпочнеться під час п’ятого етапу

У Міністерстві охорони здоров’я є затверджений алгоритм, за яким вакцину від Pfizer використовуватимуть для дітей. Щеплюватимуть їх лише за рекомендацією лікарів, повідомляє УНІАН. Про це повідомив керівник національної програми імунізації Центру громадського здоров’я Олександр Заїка під час національного діалогу про вакцинацію від коронавірусної хвороби «Між хвилями».

В Україні під час п’ятого етапу вакцинації від COVID-19 почнуть щепити дітей від 12 років.

В країні дозволять щеплення дітей від коронавірусу під час п’ятої хвилі вакцинації від COVID-19.

За  словами Олександра Заїки, імунізацію дітей та підлітків дозволять, однак необхідно буде дивитися рекомендації.

«Так, буде дозволятися дітям, але потрібно буде дивитися по нашим рекомендаціям, по рекомендаціям технічної групи експертів з імунопрофілактики, яким саме дітям в першу чергу треба буде надавати перевагу», – сказав Заїка.

Він підкреслив, що дітей віком від 12 до 16 років вакцинуватимуть препаратом від фармкомпанії Pfizer.

Крім того, він зауважив, що Мінохорони здоров’я вже затвердило алгоритм, за яким будуть використовувати вакцину Comirnaty від Pfizer-BioNTech для дітей.

«Ми вже ухвалили за основу алгоритм, як ми будемо використовувати вакцину Pfizer серед дітей віком від 12 років. Ми знаємо, що від 9 липня затверджена вже оновлена інструкція, Pfizer можна буде використовувати по двохдозній схемі для дітей віком від 12 років», – пояснив Заїка. Однак він підкреслив, що є певні умови, за яких це можна робити.

Раніше в МОЗ повідомляли, що розглядають питання імунізації від коронавірусної інфекції дітей та підлітків. Однак очільник відомства Віктор Ляшко заявив, що наразі дана вікова категорія не відноситься до пріоритетних.