Підготовка до «Дельти»: в Україні закупили 15 тисяч кисневих концентраторів

В країні готуються до нової хвилі коронавірусу, яка може розвинутися за оптимальним, песимістичним або помірним сценарієм. Про це заявив Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Керівник відомства наголосив, що в Україні триває підготовка до нової хвилі захворюваності на COVID-19. Ляшко зауважив, що в Україні придбали 15 тисяч кисневих концентраторів, які дозволять надавати допомогу хворим на коронавірус на амбулаторному етапі, коли будуть відсутні критерії для госпіталізації пацієнта. Він зазначив, що наразі медичні заклади також запасаються киснем.

Чиновник підкреслив, що штам «Дельта» може інтенсивніше вражати людей через його стрімку передачу. Він нагадав українцями про необхідність вакцинуватися проти коронавірусної інфекції, щоб уникнути колапсу вітчизняної медичної системи.

Повідомляється, що у МОЗ прогнозують три сценарії розвитку нової хвилі коронавірусу в Україні. Міністр зауважив, що вона може піти за оптимальним, песимістичним або помірним сценарієм.

«У МОЗ є низка прогнозів щодо зростання кількості випадків і щодо потенційного перебігу нової хвилі. У нас є оптимальний, песимістичний і помірний сценарій перебігу цієї хвилі. І розрахована кількість ліжок, яка має бути надалі відведена для госпіталізації хворих на ковід, також скільки ліжок повинно бути з киснем і скільки реанімаційних ліжок, якщо раптом буде важкий перебіг захворювання», – резюмував він.

Нагадаємо, що у громадян України з’явиться можливість брати кисневі концентратори у сімейних лікарів. Вони будуть доступними для пацієнтів, які після госпіталізації виписані додому, але їм необхідна киснева підтримка.

Слід зазначити, що в Україні вже виявлено майже 150 випадків інфікування штамом «Дельта».

Раніше стало відомо, що МОЗ планує скоротити термін введення другої дози вакцин від COVID-19, щоб прискорити кампанію з вакцинації.