У МОЗ хочуть скоротити термін між введенням COVID-вакцин

Мінохорони здоров’я рекомендує зменшити термін між введенням доз вакцин від коронавірусної інфекції. Про це повідомив головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Посадовець пояснив, що наразі відомство фокусується на вакцинації груп ризику – працівники критичної інфраструктури, освітяни, медпрацівники. Він нагадав, що з липня в Україні відкритий п’ятий етап. Також, за його словами, у Міністерстві охорони здоров’я рекомендували скоротити терміні між введенням препаратів.

«Ми зараз намагаємося максимально швидко вакцинувати більшу кількість населення країни. Зараз МОЗ вже рекомендовано скорочення термінів між введенням доз вакцини», – зауважив Кузін.

При цьому, за словами головного санлікаря, відомство керується даними досліджень вчених.

«Якщо ми подивимося за результатами наукових досліджень, візьмемо вакцину CoronaVac, то останні класичні дослідження по багатьох країнах проводилися з інтервалом у 14 діб. Зараз в Україні використовується 28 днів», – сказав він.

Кузін пояснив, що 14-денний інтервал рекомендовано використовувати, щоб охопити якомога більше населення.

Нагадаємо, раніше у МОЗ завили, що потреби у зобов’язанні населення вакцинуватися від коронавірусної хвороби немає.

Нещодавно головний санітарний лікар Ігор Кузін повідомив, що в Україні можуть ввести повторну вакцинацію для людей, які отримали дві дози щеплення. Поки ревакцинацію розглядають через рік після повного курсу.