Уряд включив до показників ефективності голів ОДА стан лікування пацієнтів при інфарктах та інсультах

Кабмін ухвалив рішення, згідно з яким показники лікування інфарктів та інсультів будуть включені до оцінки ефективності керівників місцевих державних адміністрацій. Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

Кабінет Міністрів відповідні зміни погодив під час засідання у середу. Повідомляється, що згідно з документом «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 року №35», тепер керівники місцевих держадміністрацій відповідатимуть за стан лікування українців при інфарктах та інсультах.

Очільник МОЗ Віктор Ляшко зазначив, що головними причинами смерті та факторами інвалідності у світі є серцево-судинні захворювання. Він додав, що таким пацієнтам необхідно вчасно та якісно надавати медичну допомогу.

«Відповідно правильний маршрут пацієнта рятує життя. Розробка та дотримання цих маршрутів – відповідальність місцевих департаментів охорони здоров’я», — роз’яснив він.

Повідомляється, що НСЗУ в межах Програми медичних гарантій (ПМГ) на 2021 рік підписала контракти на лікування інсульту з 238 медзакладами на загальну суму понад 997 млн гривень. Також 67 медустанов уклало з НСЗУ договори на лікування інфаркту на суму майже 310 млн гривень.

Слід зазначити, що у кожному регіоні України принаймні один заклад має контракт із НСЗУ на терапію пацієнтів із гострим інфарктом. Найбільше число таких лікарень на Дніпровщині – шість, на Львівщині й у столиці України – п’ять. Також чотири медзаклади є у Черкаській, Тернопільській та Запорізькій областях.

Нагадаємо, що НСЗУ розпочала перерахунок договорів з урахуванням статистики 2021 року.