УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Вірус в легенях: вчені назвали головну причину смерті від СOVID-19

У Сполучених Штатах дослідники з’ясували, що головна причина смертності від коронавірусної хвороби – велика концентрація частинок вірусу SARS-CoV-2 в легенях, з якими не справляється імунітет інфікованої людини, пише  Nature Microbiology.

Науковці провели детальне дослідження нижніх повітряних шляхів у пацієнтів з тяжким перебігом захворювання.

За словами професора Університету Нью-Йорка Імрана Сулаймана, спостереження показали, що головною причиною летальних випадків від коронавірусної хвороби є неспроможність імунітету людини впоратися з великою кількістю вірусних частинок в легенях.

Так, дослідники проаналізували розвиток вторинних інфекцій в легенях 589 людей, які були госпіталізовані в критичному стані і потребували штучної вентиляції легенів, і з’ясували, що померлих  концентрація вірусу SARS-CoV-2 в нижніх дихальних шляхах була в десять разів вищою ніж у тих, хто вижив.

Крім того, повідомляється, що у захворілих на COVID-19 пацієнтів в роботі імунної системи виникали невідомі збої, що заважало організму боротися з вірусом.

Нагадаємо, що фахівець з інфекційних захворювань Університету Західної Флориди, доктор Веслі Фарр заявив – природний імунітет до COVID-19 виграє у поствакцинального.