ВООЗ назвала нову небезпечну мутацію коронавірусу

Новий штам, який отримав назву Mu, представляє інтерес для Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), пише УНІАН.

Вперше задокументований вірус був у січні 2021 року у Колумбії. Наразі на новий варіант коронавірусу припадає 39% всіх нових випадків коронавірусної інфекції. В цілому у світі виявили 3,7 нових випадків зараження Mu-варіантом коронавірусу.

Найбільше поширення припадає на країни Центральної та Латинської Америки. Хоча цей штам також виявили в деяких країнах Європи – Іспанії, Італії, Бельгії та Нідерландах, а також у Сполучених Штатах. Зокрема, у Маямі наприкінці липня цей варіант посів третє місце після «Дельти» та «Гамми».

Науковці характеризують цей варіант наявністю нових і вже відомих мутацій шипа вірусу SARS-CoV-2.

Всесвітня організація охорони здоров’я вносить до списку варіантів, що представляють інтерес, штами коронавірусу, зараження якими фіксують все частіше і на все більшій території. Наразі таких штамів чотири – «Ета», «Йота», «Каппа» та «Лямбда».

Слід зазначити, що британські вчені виявили, що вірус, який викликає COVID-19, мутує майже раз в тиждень.

Дослідження вчених з університетів Бата і Единбурга, показало вірус, що нові мутації можуть з’явитися швидше, ніж передбачалося раніше.

Раніше вважалося, що вірус SARS-CoV-2 мутує приблизно раз в два тижні. Однак нове дослідження Центру еволюції Мілнера при Університеті Бата і Відділу генетики людини MRC Единбурзького університету показує, що ця оцінка не враховує багато мутації, які відбулися, але так і не були секвеновані.

«Беручи до уваги ці відсутні мутації, команда оцінює, що справжня частота мутацій вірусу як мінімум на 50% вище, ніж передбачалося раніше», – написали дослідники.