Без антитіл до COVID-19: у третини людей після хвороби відсутні антитіла

У понад третини людей після перенесеного COVID-19 організм не зміг виробити імунну відповідь. Про це йдеться у дослідженні Центрів з контролю та профілактики захворювань США (CDC).Група дослідників зі Сполучених Штатів зібрала зразки крові у 72 людей, у яких коронавірусна інфекція була підтверджена ПЛР-тестом. Повідомляється, що лише двоє учасників перехворіли на COVID-19 безсимптомно, 18% – у легкій формі, 67% – у помірній. Важко перенесли захворювання та потребували госпіталізації 12% осіб.

Зазначається, що дослідники перевірили всі зразки крові на наявність імунної відповіді. Вчені використовували різні тест-системи протягом трьох тижнів після зникнення у пацієнтів симптомів COVID-19.

Вчені виявили, що антитіла IgG і IgA до коронавірусу виробилися лише у 46 з 72 учасників дослідження. Повідомляється, що титр антитіл був у всіх різним. Деякі люди мали максимальну концентрацію антитіл у крові, а в інших вона були трохи вище референсних значень.

Фахівці доповнили, що особи, які мали низьке вірусне навантаження у дихальних шляхах, були молодшими на десять років за учасників з антитілами, з меншою ймовірністю могли розвинути системну відповідь антитіл.

«Люди, які перенесли COVID-19, можуть вважати, що їм не потрібна вакцинація, оскільки вони захищені, але наші результати застерігають від цього припущення», – додали дослідники.

Нагадаємо, що у дітей антитіла до COVID-19 зберігаються близько чотирьох місяців, а з часом рівень антитіл до коронавірусної інфекції у дітей знижується.

Раніше стало відомо, що антитіла від інших коронавірусів дозволяють безсимптомно перехворіти на COVID-19.