Вчені з Сінгапуру розробили простий тест на T-клітинний імунітет до COVID-19

Науковці створили новий тест на визначення Т-клітинної відповіді проти SARS-CoV-2. Свою розробку дослідники перевірили на зразках крові щеплених проти коронавірусу та тих, хто перехворів. Про це пише PCR News з посиланням на роботу вчених у виданні The Journal of Clinical Investigation.Дослідники з Медичної школи Duke-NUS разом зі співробітниками Національного центру інфекційних захворювань (NCID) і Сінгапурської лікарні загального профілю (SGH) запропонували простий і швидкий метод вимірювання Т-клітинної відповіді на SARS-CoV-2.

Повідомляється, що тест заснований на стимуляції цільної крові і суміші невеликих пептидних фрагментів S-білка коронавірусу. Специфічні до цих пептидів Т-лімфоцити у відповідь на стимуляцію виділяють цитокіни – інтерферон-γ (IFN-γ) і інтерлейкін-2 (IL-2).

Вчені зазначили, що Т-клітинний імунітет визначають за рівнем цитокінів, який можна виміряти за допомогою приладу Ella, який працює швидше, ніж традиційний ELISPOT. Автори наголосили, що результат аналізу можна отримати через 24 години.

Дослідники протестували свій експрес-метод проти ELISPOT на зразках крові від осіб, які отримали щеплення препаратом Pfizer/BioNTech (112 осіб), які перехворіли на COVID-19 (130 осіб) і SARS (12 осіб). Науковці додали, що методи показали чутливість, яку можна порівняти.

Зазначається, що вчені за допомогою експрес-аналізу виявили T-клітини, специфічні до S-білка SARS-CoV-2, приблизно у 84% осіб, які перенесли COVID-19 через один рік після зараження, а також у восьми з дванадцяти осіб, які перехворіли на SARS, через 18 років після зараження.

Науковці також відзначили відсутність кореляції між гуморальним та клітинним імунітетом. Титри антитіл проти COVID-19 та рівні цитокінів не залежали один від одного в осіб, які перенесли хворобу або вакцинувалися.

Новий тест вчених є найбільш доступним з усіх наявних. Щоб вивести розробку на ринок, фахівці з Duke-NUS ліцензували її біотехнологічній компанії Hyris.

Раніше стало відомо, що природний імунітет до COVID-19 виграє у поствакцинального.