В Україні розвиватимуть телемедичні послуги

Телемедичні технології та сервіси здатні суттєво покращити доступ до медичних послуг для маломобільних груп населення, а також тих пацієнтів, які проживають  у віддалених регіонах країни. Про це 8 жовтня 2021 р. під час робочої зустрічі з розвитку  телемедицини в Україні заявила заступник міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Марія Карчевич.

Переваги застосування телемедицини

Завдяки впровадженню  телемедичних технологій і сервісів лікарі матимуть змогу проводити консультації з пацієнтами дистанційно, швидко обмінюватися інформацією, проводити консиліуми у вигляді відеоконференцій та оперативно ухвалювати рішення у критичних ситуаціях.

«Телемедичні технології необхідно розглядати як  невід’ємну складову тих діджитал-інструментів, які ми зараз впроваджуємо в системі охорони здоров’я, та адаптувати їх у eHealth», — зазначила М. Карчевич.

Окрім того, в умовах боротьби з пандемією COVID-19 онлайн-інструменти можуть вирішувати нові важливі завдання. А саме: гарантувати безпечний контакт лікарів та пацієнтів, не обмежуючи останніх у своєчасному та якісному наданні медичних послуг.

«Світова практика на прикладі пандемії COVID-19 доводить, що телемедицина — це дійсно ефективний інструмент у профілактиці, діагностиці та лікуванні пацієнтів. Це синергія сучасних інформаційних технологій та медичної допомоги, яка сприяє створенню нової якості медичних послуг», — підкреслив учасник зустрічі, начальник відділу управління проєктами та програмами ДП «Електронне здоров’я» Вадим Терентюк.

Електронна система охорони здоров’я уже сьогодні застосовує частину з цих сервісів у деяких областях України і показує свою ефективність. Зокрема, за словами т.в.о. голови Національної служби здоров’я України (НСЗУ) Дмитра Самофалова, із запуском телемедичних технологій в Одеській обл. не лише знизилися показники інфарктів поза терапевтичним вікном, але й покращилася якість їх лікування у цілому.

Саме тому Міністерство охорони здоров’я за підтримки стейкхолдерів та іноземних партнерів планує й надалі впроваджувати новітні технології в систему охорони здоров’я.

«У цьому напрямі планується надання технічної допомоги МОЗ у формуванні візії та дорожньої карти розвитку телемедицини. Друга ціль — розширення доступу до медпослуг найбільш уражених груп громадян», — наголосив консультант проєкту LHSS в Україні Олег Семерик.

Нагадаємо, з 1 жовтня Україна повністю перейшла на електронні лікарняні.

 

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua