Споживання кисню у пацієнтів зі штамом «дельта» перевищує звичайне у 5–6 разів

Споживання медичного кисню одним пацієнтом, інфікованим штамом «дельта» COVID-19, зросло у 5–6 разів порівняно з госпіталізованими в попередні хвилі пандемії. Про це заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час виступу у Верховній Раді 22 жовтня 2021 р.

Коментар Віктора Ляшка

«Люди, які оперують цифрами та щодня відвідують лікарні, бачать, як зросло у 5–6 разів споживання кисню на одного пацієнта, госпіталізованого з «дельтою». Середні витрати рідкого кисню в лікарнях на добу порівняно з аналогічним періодом квітня 2021 р. збільшилися вдвічі. Є міста, де споживання кисню сягає 45–50 тонн на добу. Сумарний необхідний розрахунковий піковий кисневий потік по країні: 977 148 (л/хв)», — повідомив В. Ляшко.

Міністр додав, що для забезпечення потреб у кисні до початку нової «хвилі» Уряд звільнив бізнес від податків та зборів на кисень. Окрім того, була надана можливість використовувати в закладах охорони здоров’я технічний кисень.

Команда Міністерства постійно працювала та працює з підприємствами — виробниками кисню медичного в частині нарощування їх потужностей.

Усі пацієнти, які потребують кисню, його отримують

«Наразі два заводи, які займаються виробництвом кисню медичного, зупинилися на планові регламентних робіт на 10–15 днів. Ще в одного виробника на Західній Україні виникли технічні несправності. І відразу поширилися чутки, що нібито кисню не вистачає. Система не готова. Спростую. Усі пацієнти, які потребують кисневої терапії, отримають її», — наголосив В. Ляшко.

Він додав, що до планових регламентних робіт готувалися та спільно із виробниками знайшли їм заміну на цей період.

Зокрема, завдяки злагодженій роботі Міністерства охорони здоров’я та Міністерства інфраструктури створено можливості для постачання кисню з Польщі в розмірі орієнтовно до 240 тонн кисню на тиждень.

Усього на потреби удосконалення систем киснепостачання цього року було виділено вже 1,148 млрд грн. Із них цієї осені в регіони направили майже 400 млн грн.

 

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.u