Ляшко пообіцяв, що в Україну до кінця року надійде 16 млн доз протиковідних вакцин

До кінця 2021 року в Україну має надійти ще мінімум 16 мільйонів доз вакцин проти коронавірусу. Про це під час Години запитань до уряду в Верховній Раді України заявив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, передає УНІАН.«До кінця року ми гарантовано поставимо ще як мінімум 16 мільйонів доз», – сказав очільник МОЗ, додавши, що є гарантії поставки вакцин на наступні два роки з чіткими термінами поставок та по конкурентній ціні.

Відповідаючи на питання щодо розробки вакцини українського виробництва, Ляшко відповів, що українська вакцина в Україні буде. «Сьогодні ми кажемо, що у нас розробляються і наші новітні технології. І з’являється в Україні біокластер. 18 наукових розробок вже зроблено. А також будується лінія, з якої ми очікуємо сходження першої вакцини, інактивованої вакцини, яка також буде використовуватися на території нашої держави», – сказав він.

Дізнайтеся більше: COVID-19 міг вбити до 180 тисяч медичних працівників – ВООЗ

Також Міністр повідомив, що новостворені державні Центри з контролю і профілактики хвороб щодоби роблять 75 тис. ПЛР-досліджень і можуть робити ще більше.

За його словами, сукупно з тестами на антиген, показник охоплення тестуванням в Україні випереджає окремі великі країни Європи і в п’ять разів вищий за встановлений мінімальний європейський показник. «Запасу тест-систем, поточного і підкріпленого договорами на постачання, за пікових темпів споживання, гарантовано вистачить щонайменше до кінця першого кварталу 2022 року», – сказав очільник МОЗ. Він додав, що для поповнення швидких тестів пробірок для відбору біологічного матеріалу Кабмін нещодавно виділив додаткову субвенцію регіонам у розмірі 150 млн грн.

Нагадаємо, що на почтаку свого виступу Віктор Ляшко сказав, що коронавірусна інфекція вже не зникне, але з нею можна навчитися жити.

Слід зазнчити, що Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики України (НТГЕ) затвердила рекомендації щодо бустерізації населення, а також додаткови доз проти коронавірусу.