Тромбози судин кінцівок – небезпечне ускладнення COVID-19

Медикам з КНП «8 міська клінічна лікарня міста Львова» довелося протягом тижня тричі ампутувати кінцівки пацієнтам через тромбози при ускладненні коронавірусної хвороби. Про це йдеться на фейсбук-сторінці лікарні.Лікарі підкреслили, що всі хворі, яким протягом тижня ампутували кінцівки, мали важкий перебіг COVID-19, до якого згодом додалися симптоми тромбозу.

У зоні ризику знаходяться пацієнти з надмірною вагою, генералізованим атеросклерозом, діабетом, а також курці.

За словами медиків, коронавірус спричиняє тромбування дрібних та великих судин. Найчастіше вірус уражає легені та викликає агрегацію дрібних клітинок крові та мікротромбування.

«Траплялися такі випадки, коли пацієнти почували себе добре, а клінічна картина на комп’ютерної томографії показує масштабне ураження легень, або навіть навпаки, пацієнту важко дихати, а на комп’ютерній томографії не видно змін. Після легень найчастіше тромби утворюються у кишечнику та нижніх кінцівках», – йдеться у повідомленні.

Лікарі наголосили, що тромбоз може виникати не лише під час COVID-19, але й після повного одужання, тому пацієнту необхідно бути на постійному контролі у сімейного лікаря після виписки.

Нагадаємо, що стала відома основна причина тромбозу після вакцинації AstraZeneca. Дослідники з’ясували, що тромби після імунізації препаратом від фармкомпанії AstraZeneca виникають лише при його введенні у кровоносні судини.

Також повідомлялося, що терапевтична доза гепарину покращує результат лікування для пацієнтів з помірним перебігом COVID-19.Вчені виявили, що використання антикоагулянтів у терапевтичних дозах, в порівнянні з профілактичними, позитивно впливає на стан госпіталізованих пацієнтів з помірним перебігом коронавірусної інфекції.

Слід зазначити, що порушення з боку крові при COVID-19 стали більш серйозними. Про це заявила лікарка-інфекціоністка Ольга Кобевко.