У МОЗ розповіли, якими вакцинами робити щеплення від коронавірусу вагітним

При виборі вакцин для COVID-щеплення вагітних, варто надавати перевагу препаратам на платформі мРНК, в Україні це Comirnaty від Pfizer-BioNTech, повідомили в пресцентрі Міністерства охорони здоров’я.За даними відомства, вагітні мають вищий ризик ускладнень від коронавірусної хвороби у порівнянні з невагітними.

МОЗ з посиланням на дані Центрів з контролю та профілактики захворювань в США (CDC), вагітні жінки із симптоматичним перебігом COVID-19 мають на 70% вищий ризик померти внаслідок захворювання.

Також зазначається, що  коронавірус під час вагітності також пов’язаний із підвищеною ймовірністю передчасних пологів і госпіталізації новонародженого у палату інтенсивної терапії.

У Мінохорони здоров’я вважають, що протикоронавірусна вакцинація під час вагітності на будь-якому терміні не має негативного впливу на плід чи на майбутню маму та не несе ризику зараження.. Пояснюють це тим, що жодна з вакцин не містить живий вірус. «Користь вакцинації як для вагітної, так і для дитини набагато більша, ніж будь-які потенційні ризики», – йдеться в повідомленні.

Також у МОЗ нагадали, що щеплення захищає від важкого перебігу коронавірусної хвороби. «При виборі вакцин для щеплення вагітних, варто надавати перевагу вакцинам на платформі мРНК – в Україні це Comirnaty/Pfizer-BioNTech», – повідомили в МОЗ.

Нагадаємо, у липні в МОЗ повідомили, що імунізація від коронавірусу не шкодить ані матері, ані дитині.