Науковці виявили новий вірус LOVEphage у кишечнику

Вчені ідентифікували новий вірус у кишечнику, який може впливати на стан здоров’я людини. Він отримав назву LoVEphage, оскільки кодує «багато вірусних елементів». Про це пише видання Medical News Today з посиланням на дослідження науковців у журналі mSystems.Вчені у своїй роботі ідентифікували та дослідили численні вірусні геноми, які є людей в усьому світі. Керівник дослідження, професор лабораторії вірусної метагеноміки з Левенського католицького університету у Бельгії, доктор філософії Джелл Матейнсенс зазначив, що кожна людина має різноманітні та унікальні фаги.

Науковці вивчили 254 проб фекалій 204 учасників з Данії від 40 до 73 років, а також дітей та підлітків від шести до вісімнадцяти років. Дослідницька група використовувала нову техніку збагачення протоколу Viromes для очищення зразків стільця та секвенування їх геномів.

Фахівці на основі цих даних розробили каталог кишечних віромів або DEVoC. За допомогою каталогу вчені порівняли 91 здоровий кишечний віром у популяції, яку досліджували.

Повідомляється, що більшість фагових геномів були унікальними для окремих людей, 39 були присутні більше ніж у десяти здорових учасників. Три з 39 найбільш поширених геномів були пов’язані з віком.

Науковці порівняли результати дослідження з глобальними даними щодо вірому. Два з 39 фагових геномів – crAss-подібний фаг та LОVEphage показали надзвичайно високу поширеність в усьому світі (20,6% та 14,4% відповідно).

Дослідники ідентифікували crAss-подібний фаг – він належить до підсемейства AlphacrAssvirinae, яке також включає віруси простого герпесу першого і другого типів. Зазначається, що раніше не був описаний LoVEphage. Він отримав таку назву, оскільки кодує «багато вірусних елементів».

Матейнсенс наголосив, що відкриття щодо широкого поширення нового фагу дає можливість вивчити вплив фагів на здоров’я людина та розвиток хвороб.

«Переважна більшість генів, які кодуються цими новими фагами, мають невідомі функції, тому важко передбачити, як вони можуть вплинути на свого бактеріального хазяїна та людину-хазяїна», – резюмував він.

Вчені додали, що дослідження вірому наразі знаходиться на початковій стадії, але скоро з’являться нові відкриття.

Нагадаємо, що науковці виявили механізм залежності між порушенням дихання уві сні, гіпертонією та популяцією бактерій у кишечнику.