Омега-3 пом’якшує вплив нейрозапальних маркерів – дослідження

Вчені з’ясували, що вживання оброблених продуктів погіршує пам’ять та посилює запальні процеси в організмі, але Омега-3 може знизити їх негативний вплив. Про це пише видання Medical News Today.Дослідники вивчили вплив дієти з високим вмістом оброблених продуктів на щурів. Вони прагнули визначити, чи можуть добавки Омега-3 знизити негативні ефекти від вживання оброблених продуктів.

Провідна авторка дослідження з Університет штату Огайо (OSU), докторка філософії  Рут Баррієнтос зазначила, що вчені під час дослідження на щурах спостерігали значні порушення пам’яті та збільшення ваги у гризунів, які їли оброблені продукти.

У початковому випробуванні молоді щури важили близько 300 грамів, вага старих щурів становила близько 550 грамів.

Вчені помістили гризунів по двоє до клітки та випадковим чином розподілили щурів, які отримували звичайне харчування, що мало 54% складних вуглеводів;  або дієту із вмістом оброблених продуктів, яка включала 63% рафінованих вуглеводів; або дієту на основі оброблених продуктів, але з додаванням Омега-3 протягом 28 днів.

Науковці виявили, що щури, які їли лише оброблену їжу, мали значно більшу експресію відновлювальних генів, ніж ті, які були на альтернативній дієті або отримували оброблену їжу із додаванням Омега-3.

«Оброблені та рафіновані продукти невідомі нашому кишечному мікробіому, який еволюціонував протягом тисячі років, тому вони можуть викликати запальну імунну відповідь, якщо оброблена їжа була патогеном», – пояснила Барріентос.

Дослідники підкреслили, що оброблені продукти із вмістом рафінованих вуглеводів погіршили когнітивні функції, збільшили експресію нейрозапальних генів, сприяли зростанню ваги у старих щурів. Вони зауважили, що Омега-3 може зменшувати цей ефект.

Нагадаємо, високий рівень Омега-3 в крові збільшує тривалість життя. Американські вчені з’ясували, що підвищення рівня Омега-3 в крові лише на один відсоток може знизити ризик смерті.

Раніше видання The Pharma Media повідомляло, що за підсумками дослідження, Омега-3 кислоти ефективно запобігають смертельним серцевим нападам, інсультам та іншим серцево-судинним захворюванням.