Не всі, хто одужав від COVID-19, зможуть отримати сертифікат

З наступного тижня нещеплені проти коронавірусу українці, які перехворіли на COVID-19, зможуть отримати цифровий документ про одужання. Такий сертифікат дозволить упродовж 90 днів працювати без обмежень, а також відвідувати заклади та пересуватися жовтій та червоній зонах. Про це повідомили в пресцентрі Міністерства охорони здоров’я.Однак, як пояснили у відомстві, документ згенерується лише у тих, у кого хвороба була діагностована лікарем з моменту запуску нового функціоналу. Ті, хто перехворіли у минулому році і до нововведень, не зможуть сформувати сертифікат.

Підставою для можливості згенерувати документ буде запис лікаря про діагноз в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). У МОЗ підкреслюють, що люди, які не зверталися до лікаря у разі позитивного результат ПЛР-теста і даних про коронавірусну хворобу немає в системі, не зможуть завантажити сертифікат.

Заступниця міністра з цифрового розвитку Марія Карчевич повідомила, що новий вид документу – цифровий COVID-сертифікат на підставі одужання – запустили для хворих на ковід українців, яких сьогодні понад 400 тисяч. Вона пояснила, що документ можна буде згенерувати в застосунку або вебверсія порталу державних послуг «Дія». Такий сертифікат дійсний протягом 90 днів. Представниця МОЗ зауважила, що отримати його можна буде не більше двох разів на рік за наявності діагностованого COVID-19 і внесеного медиком в ЕСОЗ.

Новий ковідний документ буде двох видів: внутрішній – для використання всередині країни під час «жовтого» та «червоного» рівнів карантинних обмежень і міжнародний – для перетину кордону 45 країн, які входять в перелік Довірчої мережі е-здоров’я Європейського Союзу.

Нагадаємо, нещодавно у застосунку «Дія» тепер можна згенерувати дитячий СOVID-сертифікат.