Підставою для можливості згенерувати документ буде запис лікаря про діагноз в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). У МОЗ підкреслюють, що люди, які не зверталися до лікаря у разі позитивного результат ПЛР-теста і даних про коронавірусну хворобу немає в системі, не зможуть завантажити сертифікат.
Заступниця міністра з цифрового розвитку Марія Карчевич повідомила, що новий вид документу – цифровий COVID-сертифікат на підставі одужання – запустили для хворих на ковід українців, яких сьогодні понад 400 тисяч. Вона пояснила, що документ можна буде згенерувати в застосунку або вебверсія порталу державних послуг «Дія». Такий сертифікат дійсний протягом 90 днів. Представниця МОЗ зауважила, що отримати його можна буде не більше двох разів на рік за наявності діагностованого COVID-19 і внесеного медиком в ЕСОЗ.
Новий ковідний документ буде двох видів: внутрішній – для використання всередині країни під час «жовтого» та «червоного» рівнів карантинних обмежень і міжнародний – для перетину кордону 45 країн, які входять в перелік Довірчої мережі е-здоров’я Європейського Союзу.
Нагадаємо, нещодавно у застосунку «Дія» тепер можна згенерувати дитячий СOVID-сертифікат.