Башкатова повідомила, що медики зобов’язані звітувати про несприятливі події після імунізації (НППІ), які зафіксовані у пацієнта протягом 30 днів. Однак лікарі не повинні самостійно робити висновки щодо причин цих подій.
Дізнайтеся більше: У МОЗ визначились з переліком протипоказань для вакцинації від COVID-19
За даними директора департаменту фармаконагляду ДЕЦ, частота несприятливих подій після імунізації в країні становить 0,1%. Вона запевнила, що більшість з випадків, які стало відомо ДЕЦ, – звичні для лікарів прояви: почервоніння шкіри, головний біль, нездужання, міалгія, підвищення температури тіла тощо.
Башкатова повідомила, що в Україні від початку вакцинальної кампанії на близько 17 млн введених доз зареєстровано 14 випадків анафілаксії. За її словами, це дуже низька частота. Жоден летальний випадок внаслідок COVID-імунізації не зареєстрований.
Представниця ДЕЦ підкреслила, що профіль безпеки антиковідних вакцин є сприятливим і користь значно перевищує ризик.
Слід зазначити, що член Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики (НТГЕІ) Леся Ющенко розповіла, що дані щодо НППІ збирають у всьому світі і навіть пацієнти можуть вносити цю інформацію. У міру накопичення досліджень, оновлюють інструкції вакцин від COVID-19.
Нагадаємо, що на минулому тижні Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко озвучив цифру 119. Саме стільки, за інформацією МОЗ, в країні зафіксували серйозних реакцій після COVID-вакцинації протягом місяця.