За даними експерта KSE, в країні кожен третій (33%) отримав принаймні одну дозу вакцини, а кожен четвертий (24%) – дві дози. Лідером за кількістю вакцинованих залишається Київ, 44% киян пройшли повний курс вакцинації, першу дозу отримали 50%.
Також високий рівень імунізації спостерігається на Київщині та у Полтавській області. Першу дозу тут отримало 40%, два уколи – 30% та 31% відповідно.
В середньому в країні щодобово роблять 250 тисяч щеплень, на минулому тижні навіть зафіксували рекорд – 317 тисяч.
У KSE оцінюють спроможність медичної системи вакцинації з її поточними ресурсами у 250-350 тисяч щеплень на добу. Ганиченко підкреслює, для того, щоб робити більше щеплень, потрібно збільшувати ресурси і вже зараз бути готовими до збільшення попиту, зростання якого він прогнозує у найближчі декілька тижнів.
Тим часом результати опитування Соціологічною групою «Рейтинг», яке проводилося 21-23 жовтня, і опубліковані 2 листопада, свідчать про те, що майже половина українців не готова вакцинуватися від коронавірусу.
«36% опитаних зазначили, що вже вакцинувалися (перше, або ж друге щеплення). 18% зазначили, що готові вакцинуватися, 43% – не готові», – йдеться в повідомленні.
У «Рейтингу» підкреслюють, що в опитуванні участь брало доросле населення України, тоді як офіційна статистика кількості вакцинованих виводиться серед усього населення
Крім того, зазначається, що у порівнянні із липнем поточного року, лояльність до протиковідної вакцинації зросла. Відносно більше тих, хто не має бажання робити щеплення, серед молодих респондентів.
41% людей висловлюють хвилювання через можливість особисто захворіти на ковід, 57% – не мають таких побоювань. За здоров’я близьких та рідних хвилюються 77%, не хвилюються – 23%. Найвищі показники хвилювання, як і у минулі рази, фіксують у старшій віковій групі та серед жінок. Також ті, хто вже отримав щеплення, менше бояться заразитися, аніж ті, хто лише хоче вакцинуватися.
Серед опитаних 37% вважають, що відповідальність за вакцинацію населення має очільник МОЗ, 18% покладають відповідальність на Президента, 13% – на головного санлікаря, 10% – на Верховну Раду, 3% – на Прем’єр-міністра.
Слід зазначити, що, за даними МОЗ, станом на 3 листопада в Україні зафіксували 23 393 нових випадків коронавірусного захворювання, померло за минулу добу 720 людей.
На початку тижня Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко запевнив, що у трьох областях «червоної» зони, серед яких Донецька, Херсонська та Запорізька, стабілізуються COVID-показники.