В Україні прогнозують зростання попиту на COVID-щеплення

Медичній системі країни через декілька тижнів потрібно бути готовою до подвоєння попиту на антиковідну вакцинацію. Про це заявив керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки (KSE) Юрій Ганиченко під час онлайн-брифінгу, повідомляє УНІАН.

За даними експерта KSE, в країні кожен третій (33%) отримав принаймні одну дозу вакцини, а кожен четвертий (24%) – дві дози.  Лідером за кількістю вакцинованих залишається Київ, 44% киян пройшли повний курс вакцинації, першу дозу отримали 50%.

Також високий рівень імунізації спостерігається на Київщині та у Полтавській області. Першу дозу тут отримало 40%, два уколи – 30% та 31% відповідно.

В середньому в країні щодобово роблять 250 тисяч щеплень, на минулому тижні навіть зафіксували рекорд – 317 тисяч.

У KSE оцінюють спроможність медичної системи вакцинації з її поточними ресурсами у 250-350 тисяч щеплень на добу. Ганиченко підкреслює, для того, щоб робити більше щеплень, потрібно збільшувати ресурси і вже зараз бути готовими до збільшення попиту, зростання якого він прогнозує у найближчі декілька тижнів.

Тим часом результати опитування Соціологічною групою «Рейтинг», яке проводилося 21-23 жовтня, і опубліковані 2 листопада, свідчать про те, що майже половина українців не готова вакцинуватися від коронавірусу.

«36% опитаних зазначили, що вже вакцинувалися (перше, або ж друге щеплення). 18% зазначили, що готові вакцинуватися, 43% – не готові», – йдеться в повідомленні.

У «Рейтингу» підкреслюють, що в опитуванні участь брало доросле населення України, тоді як офіційна статистика кількості вакцинованих виводиться серед усього населення

Крім того, зазначається, що у порівнянні із липнем поточного року, лояльність до протиковідної вакцинації зросла. Відносно більше тих, хто не має бажання робити щеплення, серед молодих респондентів.

41% людей висловлюють хвилювання через можливість особисто захворіти на ковід, 57% – не мають таких побоювань. За здоров’я близьких та рідних хвилюються 77%, не хвилюються – 23%. Найвищі показники хвилювання, як і у минулі рази, фіксують у старшій віковій групі та серед жінок. Також ті, хто вже отримав щеплення, менше бояться заразитися, аніж ті, хто лише хоче вакцинуватися.

Серед опитаних 37% вважають, що відповідальність за вакцинацію населення має очільник МОЗ, 18% покладають відповідальність на Президента, 13% –  на головного санлікаря, 10% – на Верховну Раду, 3% – на Прем’єр-міністра.

Слід зазначити, що, за даними МОЗ, станом на 3 листопада в Україні зафіксували 23 393 нових випадків коронавірусного захворювання, померло за минулу добу 720 людей.

На початку тижня Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко запевнив, що у трьох областях «червоної» зони, серед яких Донецька, Херсонська та Запорізька, стабілізуються COVID-показники.