Верховна Рада ухвалила важливі законодавчі акти, що стосуються охорони здоров’я

Парламент під час позачергового засідання ухвалив низку законодавчих актів, які стосуються галузі охорони здоров’я та боротьби з поширенням COVID-19. Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

Верховна Рада ухвалила у першому читання проєкт закону №6084, яким вводиться кримінальна відповідальність за підробку документів про профілактичні щеплення. Тепер в Україні встановлюється штраф у сумі від 17 до 170 тис. гривень або обмеження чи позбавлення волі на строк до трьох років за реалізацію, використання та створення завідомо підроблених документів.

Якщо особа використовує завідомо фальшиві документи про проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних захворювань, їй загрожує штраф від 17 до 34 тис. гривень або до двох років обмеження волі.

Медичному працівнику, який вносив завідомо неправдиві дані до медичної документації щодо проведення профілактичної вакцинації проти особливо небезпечних інфекційних хвороб, загрожує покарання у вигляді штрафу від 34 до 68 тис. гривень або позбавлення волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

За збут підроблених документів, що підтверджують проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних захворювань, їх виготовлення з метою збуту, загрожує штраф від 85 до 170 тис. гривень або до трьох років позбавлення волі.

Повідомляється, що під час засідання парламентарі також схвалили постанову № 6154 «Про додаткові заходи протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». Документом передбачається допуск до приміщень Верховної Ради нардепів, їх помічників, співробітників Апарату парламенту, членів Кабінету Міністрів, працівників держустанов, а також представників ЗМІ лише за наявності документа про вакцинацію (однією або двома дозами), негативного результату тесту на COVID-19 або довідки про одужання.

У Верховній Раді також ухвалили проєкт закону №5873, що удосконалює правову базу роботи електронної системи охорони здоров’я. Зазначається, що функціонал системи розширюється на сферу громадського здоров’я, на питання реабілітації, донорства крові та її компонентів. Документом передбачається можливість перетворення державних установ охорони здоров’я на державні некомерційні підприємства. Приєднання державних закладів до системи фінансування медичних гарантій допоможе покращити забезпечення українців медпослугами.

Раніше Голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький повідомив, що у парламенті щеплення проти коронавірусної інфекції зробили менше як 50% народних депутатів.

Нагадаємо, що у Міністерстві охорони здоров’я розробили законопроєкт щодо введення кримінальної відповідальності за фальшування довідок про вакцинацію проти коронавірусної інфекції.

Також стало відомо, що Уряд пропонує обмежити доступ чиновників до роботи у «жовтій» зоні.