Планування госпітальної мережі — ключовий інструмент розвитку медичних закладів

Одним з пріоритетів Міністерства охорони здоров’я України у впровадженні реформи є формування спроможної госпітальної мережі лікарень. Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я Олексій Яременко.

Коментар Олексія Яременка

«Планування госпітальної мережі має стати ключовим інструментом для розвитку закладів охорони здоров’я та трансформації якості медичної допомоги населенню. Лікарні мають бути здатними надавати якісну та безпечну медичну допомогу пацієнтам, базуючись на потребах населення з урахуванням кращих європейських практик», — зазначив Олексій Яременко.

Він додав, що плани госпітальних округів стануть ключовими дороговказами для надання якісної, комплексної, безперервної і орієнтованої на пацієнтів медичної допомоги шляхом організації спроможної мережі закладів охорони здоров’я.

Новий законопроєкт

Наразі МОЗ спільно з Комітетом Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розробило законопроєкт (№ 6306) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення надання медичної допомоги», який дозволить імплементувати госпітальні плани та запровадити:

  • ефективне управління мережею закладів охорони здоров’я;
  • стратегічні закупівлі медичних послуг;
  • залучення цільових інвестицій на основі потреб;
  • побудову ефективних маршрутів пацієнтів;
  • регіоналізацію послуг;
  • основу для стратегій розвитку закладів відповідно до їх ролі;
  • ефективну кадрову політику в регіоні.

У співпраці з обласними державними адміністраціями та міжнародними партнерами фахівці МОЗ працюють над розробкою детальних планів госпітальних округів.

«Як результат комплексної роботи країна отримає спроможну та укомплектовану мережу ефективних лікарень, а пацієнти — якісну, безпечну та доступну медичну, в тому числі високотехнологічну, допомогу та основні види інтенсивного лікування», — підсумував заступник міністра.