Україна отримала обладнання для зберігання вакцин проти COVID-19

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) доставив в Україну 14 морозильних камер для зберігання вакцин Pfizer за ультранизьких температур.

Подробиці

Морозильні камери можуть одночасного зберігати близько 3 млн доз вакцин за ультранизьких температур до –86 °C.

10 морозильних камер встановлять на національному  складі ДП «УкрМедПостач» Міністерства охорони здоров’я України у Києві. 4 вирушать до Харкова, Дніпра, Львова та Одеси і забезпечуватимуть збереження вакцин для цих і сусідніх областей.

Коментар Віктора Ляшка

«Наша ціль — максимальний захист українців від коронавірусної хвороби. Вакцинація залишається і надалі найдієвішим способом захисту від тяжкого перебігу COVID-19. Ми робимо все можливе, щоб вакцини були у вільному доступі для кожного, хто бажає щепитися. Надходження морозильних камер для зберігання вакцин посилить нашу спроможність протистояти пандемії», — зауважив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Коментар Джеймса Хоупа

«Те, що сьогодні в Україну прибула нова партія американської державної допомоги у протидії COVID-19, показує ще один шлях подальшої підтримки України з боку США у загальносвітовій боротьбі з пандемією у співпраці з МОЗ, ЮНІСЕФ і ВООЗ.  Ці 14 нових морозильних камер ультранизької температури підвищать здатність української сторони безпечно зберігати вакцини, які рятують людські життя, та є продовженням нашої допомоги, що надається через ЮНІСЕФ і має на меті забезпечити холодильним обладнанням понад 3100 пунктів вакцинації», — зауважив директор Місії USAID в Україні Джеймс Хоуп.

Коментар Мурата Шахіна

«ЮНІСЕФ продовжує підтримувати Україну в оновленні холодового ланцюга, щоб збільшити спроможність щодо зберігання вакцин від COVID-19. Ми вдячні USAID, які роблять цей дуже важливий прогрес можливим. Допомога з морозильниками ультранизьких температур актуальна, тому що Україна очікує великі поставки мРНК вакцин наприкінці 2021 – протягом 2022 р. Зберігання вакцин за необхідних температурних умов гарантує, що вони не втратять своєї ефективності і забезпечать людям в Україні найкращий захист від COVID-19. Вкотре хочу поквапити всіх, хто ще вакцинувався, — зробіть це якнайшвидше», — зазначив голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін.

У вересні 2021 р. ЮНІСЕФ також доставив в Україну 3 морозильні камери ультранизьких температур у рамках допомоги від COVAX.

У жовтні ЮНІСЕФ почав доставляти обладнання пасивного охолодження та температурні реєстратори для безпечного та ефективного зберігання вакцин під час транспортування на рівні первинної медичної допомоги і при їх використанні мобільними бригадами під час вакцинальних сесій. Перша партія пасивного холодового обладнання закуплена за фінансової підтримки USAID у розмірі 2,8 млн дол. США.

На сьогодні USAID вже виділив близько 10 млн дол. на підтримку вакцинації в Україні та передав майже 2,2 млн доз вакцин від COVID-19 Україні безпосередньо в рамках COVAX. Кошти, виділені USAID, також спрямовані на підтримку комунікації вакцинації від COVID, залучення громад задля підвищення прихильності до вакцинації та надання технічної допомоги і навчання відповідного персоналу щодо коректного консультування стосовно вакцинації, логістики та  зберігання вакцин.

Загалом з початку COVID-19 в Україні USAID надав допомогу у відповідь на пандемію на загальну суму понад 50 млн до