Протягом 2021 р. в Україні проведено понад 300 трансплантацій

Понад 300 трансплантацій  провели в Україні вітчизняні лікарі протягом 2021 р. Це вдвічі більше, ніж у 2020 р., і майже вчетверо більше, ніж у 2019 р.

«Наразі в Україні діють 26 центрів трансплантації, яким витрати за операції повністю покриваються за рахунок коштів Державного бюджету. За трансплантацію нирки в Україні лікарня отримує від держави 801 тис. грн, печінки — 1,428 млн грн, серця —  понад 2 млн грн, за трансплантацію кісткового мозку від неродинного донора — понад 2,4 млн грн», — зауважив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Для порівняння середня вартість такого ж лікування за кордоном — 3,5 млн грн за трансплантацію печінки,  понад 3 млн грн — за трансплантацію кісткового мозку від неродинного донора.

Цьогоріч вперше:

  • було пересаджено серце дітям;
  • проведено трансплантацію легень;
  • виконано симультанну трансплантацію (пацієнту одночасно пересаджено серце і нирки).

У планах на 2022 р. — врегулювання питання трансплантації тканин. Окрім того, у бюджеті на наступний рік закладено 939,5 млн грн на трансплантацію.

«Розвиток трансплантації в Україні вже дозволив економію коштів з програми лікування за кордоном проінвестувати в розвиток інноваційних методів лікування в нашій країні. У 2021 р. на програму лікування за кордоном було витрачено на 545,7 млн грн менше порівняно з 2020 р. Ці кошти вже отримали наші лікарні. Цього року ми відправили вдвічі менше пацієнтів на лікування за кордон, оскільки переважна більшість українців отримали медичну допомогу вдома», – додав міністр.

Пілотний проєкт із трансплантації продовжено до грудня 2023 р., що дає можливість і надалі збільшувати кількість операцій в Україні.

Також у 2021 р. Уряд розширив перелік медичних закладів — учасників пілотного проєкту з трансплантації, що дозволило збільшити кількість операцій з трансплантації органів від посмертного донора, і підвищив тарифи на трансплантацію серця та легень.

Крім того, у грудні поточного року Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині», завдяки якому все більше українців можуть отримувати високотехнологічну допомогу безкоштовно.