Українські медики пройшли навчання з діагностики та лікування воєнних травм

Понад 60 українських лікарів із різних медичних закладів Києва, Львова, Тернополя, Хмельницького, Луцька та інших міст пройшли тренінги з діагностики травм та методів оперативного хірургічного втручання у випадку політравми. Подібне навчання є ефективним способом підвищити рівень знань та підготовку наших фахівців до викликів воєнного часу.

Один із дводенних тренінгів був присвячений відпрацюванню навичок користування портативними апаратами ультразвукової діагностики. Завдяки мобільності цих пристроїв медики можуть оперативно діагностувати пацієнта вже на етапі його транспортування до лікарні або навіть у польових умовах. Таким чином, до лікарні пацієнти потрапляють з чіткими діагнозами й отримують цілеспрямовану оперативну медичну допомогу.

Під час війни портативні апарати УЗД та навички користування ними дають змогу врятувати більше військових та цивільних, які постраждали від збройної агресії росії.

Крім того, під час тренінгу з хірургії учасники ознайомилися з методами діагностики та лікування воєнних травм від поранень, вибухів та опіків у різних ділянках тіла. Також вони поглибили знання з контролю кровотечі, шунтування, запобігання зараженню крові, правильної обробки ран та правильного їх закриття.

Ключовим моментом тренінгу стала оперативна хірургічна допомога у випадку численних травм та пораненнях з чітко визначеною послідовністю дій, від якої залежить порятунок життя пацієнта.

Навчання складалося з теоретичної та практичної частини. Своїм досвідом поділилися Нарін Ахмед, Тетяна Буцєрка, Джуда Славковські та Джон Шерк – волонтери-медики, кваліфіковані експерти у своїй сфері, які мають великий досвід навчання лікарів у країнах, де точиться війна.

Тренінги організовані завдяки співробітництву з міжнародною благодійною організацією MedGlobal, за підтримки Міністерства освіти України та організацій Razom і UMANA.

Як відомо, міжнародна організація MedGlobal співпрацює з Україною від початку повномасштабної війни. З березня 2022 року організація пожертвувала Україні ліки та медичне обладнання на суму близько 2 млн доларів, а також провела тренінги на теми воєнних травм для понад 500 лікарів з 11 обласних лікарень.

Міністерство охорони здоров’я України висловлює вдячність закордонним колегам за таку активну допомогу та підтримку країни, а також за надважливий обмін досвідом з українськими лікарями, які боронять медичний фронт та тил наших захисників.

Довідка: MedGlobal – це гуманітарна благодійна громадська організація, заснована у 2017 році групою лікарів, медсестер, експертів у сфері охорони здоров’я та гуманітарних організацій. Вона підтримує вразливі верстви населення у всьому світі через програми з охорони здоров’я та реагування на надзвичайні ситуації. Програми з охорони здоров’я допомагають жертвам воєн і катастроф, біженцям, внутрішньо переміщеним особам з низьким рівнем ресурсів.