«Дельта»-штам став домінуючим, а ефективність вакцин знизилася – нове дослідження

У Сполучених Штатах дослідження, у якому взяли участь понад 4 тисячі медичних працівників, показало, що ефективність вакцин від фармвиробників Pfizer і Moderna проти коронавірусної інфекції впала з 91% до 66%, пише видання MedicalXpress.Тисячі медпрацівників в шести штатах проходили тестування щотижня, а також при появі симптомів COVID-19, що дозволило дослідникам оцінити ефективність проти симптоматичної і безсимптомної інфекцій.

У дослідженні, яке проводило CDC  взяло участь понад чотири тисячі медиків та працівників служб екстреного реагування.

Серед 4217 учасників 3 483 (83%) були вакциновані проти COVID-19:

2278 (65%) – Pfizer-BioNTech;

1138 (33%) – Moderna;

67 (2%) – Janssen (Johnson & Johnson).

За даними дослідників, ефективність вакцини в початковий період дослідження з 14 грудня 2020 року по 10 квітня 2021 року оцінювалася в 91%. Але протягом кількох тижнів напередодні 14 серпня, коли «Дельта»-варіант коронавірусу  став домінуючим, ефективність впала до 66%.

Разом з тим, дослідники підкреслюють, що ефективність препаратів також може знижуватися внаслідок часу, що минув від моменту імунізації. Крім того, зазначають вони, що результати базуються на відносно короткому періоді дослідження з невеликою кількістю захворювань.

Однак автори звіту наголошують: хоча ці проміжні результати припускають помірне зниження ефективності вакцин проти COVID-19 в запобіганні інфекції, стійке зниження ризику зараження на дві третини підкреслює незмінну важливість і переваги COVID-вакцинації.

У свою чергу, дослідники з Британії заявляють, що ефективність вакцин виробництва Pfizer та AstraZeneca починає слабшати протягом шести місяців після щеплення другою дозою, пише The Guardian.

“Нові дослідження показують, що імунітет, який забезпечується двома дозами вакцин Pfizer та AstraZeneca, починає слабшати протягом шести місяців”, – йдеться в повідомленні.

Так згідно з аналізом, вакцина Pfizer ефективна на 88% через місяць після другого уколу, а вже через 5-6 місяців захист знижується до 74%.

Препарат від AstraZeneca забезпечує 77% захист від вірусу через місяць після другої дози, проте через 4-5 місяців захист знижується до 67%.

Всього дослідники проаналізували понад 1,2 млн результатів тестів від COVID-19.

Автори дослідження припустили, що в найгіршому сценарії взимку захист від коронавірусної інфекції серед щеплених осіб похилого віку може стати нижче 50%.

Нагадаємо, у США центри з контролю і профілактики захворювань США (CDC) оприлюднили новий звіт – у країні збільшилася кількість випадків зараження «Дельта»-варіантом коронавірусної інфекції серед людей, які були двічі вакциновані.