Кіберполіція виявила ділків, які підробили понад 40 тисяч результатів ПЛР-тестів

Правоохоронці викрили групу осіб, які через соціальні мережі пропонували виготовити фейкові ПЛР-тести та сертифікати вакцинації. Протиправна діяльність зловмисникам щомісяця приносила чотири мільйони гривень. Про це повідомляє пресслужба Кіберполіції України.Злочинне угруповання, до складу якого входило десять осіб, організували схему виготовлення та продажу фальшивих довідок про негативні результати ПЛР-тестування та COVID-сертифікатів. У Кіберполіції наголосили, що замовники послуг не проходили жодних лабораторних досліджень, не робили щеплень, а лише давали свої персональні дані для оформлення фальшивих документів.

Придбати фейковий сертифікат вакцинації у ділків можна було за 1,5 тис. гривень, а ПЛР-тест – за 400 гривень. Зазначається, що серед клієнтів зловмисників також фігурували представники туристичних агенцій, які перепродавали підроблені довідки та COVID-сертифікати за вищою ціною.

Правоохоронці повідомили, що злочинне угруповання займалося підробкою документів про вакцинацію близько одного року – вони виготовили понад 40 тисяч підроблених довідок про результати ПЛР-тестування та близько 500 COVID-сертифікатів.

Зазначається, що фігуранти справи використовували логотип медичної лабораторії та печатки різних медустанов.

За місцем проживання зловмисників, у їх автомобілях, офісах на Харківщині, Київщині та у Запорізькій області правоохоронці провели 23 обшуки, під час яких вилучили комп’ютери, телефони, печатки та штампи медзакладів, особисті печатки лікарів, банківська картки, гроші.

Наразі затримані семеро правопорушників та організатор злочинної групи. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 190, ч. 3 ст. 229, ч. 1 ст. 325 Кримінального кодексу України.

Фігурантам справи може загрожувати позбавлення волі до восьми років. Слідчі дії тривають.

Раніше стало відомо, що Національна поліція вилучила майже 200 фейкових COVID-документів за тиждень. Правоохоронці минулого тижня провели 35 обшуків і вилучили понад 70 підроблених міжнародних COVID-сертифікатів та понад 100 ПЛР-тестів.

Нагадаємо, що Служба безпеки України виявила канал виготовлення документів з негативним результатом на коронавірусну інфекцію методом ПЛР. Злочинну діяльність організував лікар  комунального медзакладу в Івано-Франківській області.