«Я хочу сказати, що таких проваджень у нас більше 70 стосовно лікарів та медпрацівників. За це їм загрожує до п’яти років ув’язнення», – роз’яснив очільник відомства.
За словами Клименка, через фейкові сертифікати вакцинації в наразі країні відкрили 870 кримінальних проваджень, 92% з яких стосуються саме підробки документів. Він наголосив, що правоохоронці відстежують шахраїв, які через Інтернет продають COVID-сертифікати.
Раніше у Сумах викрили сімейного лікаря, який продавав COVID-сертифікати. Він організував разом зі спільником незаконну схему продажу міжнародних свідоцтв про вакцинацію проти коронавірусу без обов’язкової імунізації. За один сертифікат замовники платили близько трьох тисяч гривень.
Нагадаємо, що правоохоронці у Хмельницькій області виявили медика разом зі спільником, які організували злочинну схему заробітку – продавали сертифікати вакцинації без фактичного щеплення. В одному з медзакладів на Хмельниччині лікар-травматолог через посередника одержав п’ять тисяч гривень за COVID-сертифікат без факту вакцинації, але із внесенням всіх необхідних даних до відповідної бази.