В Україні 70 медиків підозрюють у підробці COVID-сертифікатів

Правоохоронці відкрили кримінальні провадження проти понад 70 українських медпрацівників через фальшування сертифікатів вакцинації проти коронавірусу. Медикам загрожує до п’яти років позбавлення волі. Про це заявив Голова Національної поліції Ігор Клименко під час ефіру програми «Право на владу», пише ТСН.Клименко підкреслив, що в Україні сертифікати вакцинації підробляють шахраї, лікарі та туроператори. Він додав, що в країні розпочато понад 70 проваджень через підробку COVID-сертифікатів, фігурантами яких є лікарі та медичних працівників

«Я хочу сказати, що таких проваджень у нас більше 70 стосовно лікарів та медпрацівників. За це їм загрожує до п’яти років ув’язнення», – роз’яснив очільник відомства.

За словами Клименка, через фейкові сертифікати вакцинації в наразі країні відкрили 870 кримінальних проваджень, 92% з яких стосуються саме підробки документів. Він наголосив, що правоохоронці відстежують шахраїв, які через Інтернет продають COVID-сертифікати.

Раніше у Сумах викрили сімейного лікаря, який продавав COVID-сертифікати. Він організував разом зі спільником незаконну схему продажу міжнародних свідоцтв про вакцинацію проти коронавірусу без обов’язкової імунізації. За один сертифікат замовники платили близько трьох тисяч гривень.

Нагадаємо, що правоохоронці у Хмельницькій області виявили медика разом зі спільником, які організували злочинну схему заробітку – продавали сертифікати вакцинації без фактичного щеплення. В одному з медзакладів на Хмельниччині лікар-травматолог через посередника одержав п’ять тисяч гривень за COVID-сертифікат без факту вакцинації, але із внесенням всіх необхідних даних до відповідної бази.