Позитивні зміни для медичної галузі у 2021 р.

Очікується, що вже найближчим часом рівень вакцинації дорослого населення від коронавірусу перетне позначку у 50%. Про це під час засідання Уряду 29 грудня 2021 р. повідомив Денис Шмигаль, Прем’єр-міністр України.

За словами Прем’єр-міністра, цьогоріч позитивні зміни торкнулися усіх складових медичної системи: пацієнтів, лікарів та інфраструктури. За кожним із цих напрямів зафіксовано суттєвий прогрес.

Коментар Дениса Шмигаля

«Багато позитивних змін та результатів. Зокрема, лікарям підвищено зарплату — у середньому на 30%. Також 3 млн пацієнтів користуються програмою «Доступні ліки», яка була розширена цього року майже на 50%. Цього року закуплено більше ніж 700 нових автомобілів швидкої допомоги», — зазначив Д. Шмигаль.

Окрім того, за останні 12 міс оновлено сотні приймальних відділень опорних лікарень та закуплено сотні одиниць медичного обладнання. Також суттєво збільшено фінансування профілактики та лікування інфарктів, інсультів та онкозахворювань.

«Якщо говорити мовою цифр, то, наприклад, у 2020 р. на лікування раку держава виділяла трохи більше 3 млрд грн. А вже цього року ця сума зросла до 5 млрд грн. І так само ми збільшуємо фінансування у кожній сфері, адже розуміємо, що всі ці мільярди гривень трансформуються у якісну нову медичну систему, яка рятує десятки й сотні тисяч життів українців», — зауважив Д. Шмигаль.

За словами очільника Уряду, цього року зусилля Міністерства охорони здоров’я в осовному були сконцентровані на боротьбі з пандемією. Всього на протидію коронавірусній хворобі від початку року Уряд виділив понад 35 млрд грн. Ця сума була розподілена на доплати медикам, закупівлю кисню та кисневих станцій, фінансування тест-лабораторій та багато інших важливих речей.