Вчені виявили «шокуючі» ранні ускладнення діабету 2 типу у підлітків

Нові дослідження показують високу частоту і тяжкість ранніх ускладнень, пов’язаних з діабетом у осіб, у яких розвивається діабет 2 типу, в молодому віці.

У дослідженні «Варіанти лікування діабету 2 типу у підлітків і молоді» взяло участь 500 осіб. Після початкової участі в підлітковому віці при подальшому спостереженні середній вік досліджуваних становив 26,4 року

Повідомляється, що понад дві третини страждали на гіпертонію, а половина – дисліпідемією або високий рівень холестерину або жирів в крові.

В цілому, у 60% було принаймні одне діабетичне мікросудинне ускладнення (захворювання сітківки, нейропатія або діабетична хвороба нирок), і понад чверть мали два або більше таких ускладнень.

«Ці дані ілюструють серйозні наслідки діабету 2 типу для здоров’я людей і суспільства, які виникають у молоді при переході в доросле життя», – заявили дослідники.

«Той факт, що у цих молодих людей швидко накопичуються ускладнення в ранньому віці, безумовно, передбачає, що необхідна агресивна терапія, як для контролю глікемії, так і для лікування таких факторів ризику, як гіпертонія і дисліпідемія», – повідомив співавтор дослідження, доктор медицини Філіп С. Цайтлер (Philip S. Zeitler).

«Всупереч схильності до «м’якого» лікуванню, тому що вони діти, ці дані говорять про те, що ми не можемо дозволити цим початковим рокам пройти без серйозного втручання, і ми повинні бути готові до поліпрагмазії», – сказав дослідник.

Він пояснив, що діабет 2 типу, що починається в молодому віці, характеризується неоптимальною відповіддю на схвалені в даний час медичні методи лікування діабету. На його думку, схвалені препарати допомагають, але незначно.

«Дуже обмежений набір ліків. Він не включає недавно схвалений більш потужний глюкагоноподобний пептид-1 (GLP-1) агоністів, таких як семаглутід, і не включає інгібітори натрій-глюкозного котранспортера 2 (SGLT2). Педіатри звикли використовувати ліки не за призначенням, і це необхідно, поки ми чекаємо подальших схвалень», – сказав Цайтлер.

Також він повідомив, що команда дослідників незабаром отримає деякі нові дані, щоб показати, що «глікемія в перші роки має значення, підтримуючи інтенсивне втручання на ранньому етапі».

Нещодавно, американські дослідники розробили новий підхід до лікування діабету 2 типу. Він базується на взаємозв’язку даної хвороби з роботою печінки.