Вчені з Таїланду розповіли про ефективність мікшування вакцин CoronaVac і AstraZeneca

Комбінація COVID-препаратів CoronaVac і AstraZeneca є ефективною та викликає імунну відповідь, так само як і після проведення повної вакцинації AstraZeneca. Про це пише РБК-Україна з посиланням на дані дослідження таїландських науковців  на порталі препринтів MedRxiv.Вчені вирішили дослідити змішування вакцин, бо їх кількість у різних країнах є недостатньою. Фахівці пояснили, що щеплення Vaxzevria (AstraZeneca) дає вищі титри антитіл, ніж китайська вакцина CoronaVac (Sinovac).

Повідомляється, що при введенні першої ін’єкції CoronaVac та другої AstraZeneca, рівень антитіл суттєво збільшується.

Науковці при проведенні серологічного дослідження у Меморіальній лікарні короля Чулалонгкорна в Бангкоку серед людей, повністю вакцинованих або двома дозами CoronaVac (з інтервалом три тижні – 80 осіб, середній вік 42 роки), або двома дозами Vaxzevria (інтервал десять тижнів – 80 осіб, 48 років), у порівнянні з пацієнтами, які одужують  від COVID-19 (через чотири-шість тижнів після появи симптомів) змогли оцінити імунну відповідь у вакцинованих, які отримували CoronaVac, а потім Vaxzevria (з інтервалом чотири тижні – 54 людини, 38 років).

Вчені зазначили, що рівень антитіл серед вакцинованих двома дозами CoronaVac склав 96,4 Од/мл. У осіб, які зробили комбіноване щеплення CoronaVac і AstraZeneca, титр антитіл становив 797 Од/мл. Серед імунізованих двома дозами AstraZeneca рівень антитіл сягнув 818 Од/мл.

Дослідники заявили, що змішування вакцин CoronaVac та AstraZeneca може забезпечити кращий рівень антитіл, ніж щеплення двома дозами CoronaVac.

Нагадаємо, що вакцина Moderna дає вдвічі вищий титр антитіл, ніж Pfizer.